Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
AnkaFic
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2013 11:31

Problemy z włosamu

Postautor: AnkaFic » 23 maja 2013 10:25

Moim wiosennym postanowieniem jest większa dbałość o włosy. Czytałam ostatnio o różnych olejach na włosy i setce innych sposobach pielęgnacji. Potrzebuję porady kogoś, kto sprawdził jakiś sposób na sobie.

Będę wdzięczna za wskazówki co do pielęgnacji, preparatów itp.

Dodam, że mam cienkie włosy, nieco przesuszone, farbowane na rudy kolor:)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 23 maja 2013 11:06

-witaminki ze skrzypem i z witamina z grupy B. Choc owoce i warzywa, platki owsiane, ryby platki owsiane itp..

- tak od zewnatrz to w twoim przypadku to pewnie odzywki typu smooth and silk, czyli wygladzajace, np pantene. Nawet teraz jej ciagle uzywam.

a ponadto zauwazylam, ze ta twarda woda strasznie wysusza wlosy, a myc je w niej trzeba, stad zawsze przed suszeniem nakladam troszke odzywki bez splukiwania jakos nawilzajaca, choc tez na same wlosy nie na skore by wlosy nie wygladaly na tluste wiec troszeczke.

Ale chyba najlepszym moim patentem jest to, ze czasem wieczorem zmocze lekko wlosy, tzn nie od skory tylo same wlosy, bo mam dlugie, i nakladam duzo wiecej odzywki na na cala noc, a rano normalnie myje wosy, przez co sa duzo bardziej odzywione. To moj taki najlepszy patent :wink:

jak mi cos sie przypomni to napisze jescze :D

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Problemy z włosamu

Postautor: aina24 » 23 maja 2013 11:11

AnkaFic pisze:Moim wiosennym postanowieniem jest większa dbałość o włosy. Czytałam ostatnio o różnych olejach na włosy i setce innych sposobach pielęgnacji. Potrzebuję porady kogoś, kto sprawdził jakiś sposób na sobie.

Będę wdzięczna za wskazówki co do pielęgnacji, preparatów itp.

Dodam, że mam cienkie włosy, nieco przesuszone, farbowane na rudy kolor:)


choc w te olejki to nie wiem czy wierzyc, mi nigdy nie polepszaly jakos kondycji wlosoc. Mysle, ze moze przez to, ze jak nazwa sama wskazuje, jak sie uzywa odzywki bez spukiwania to ona nawilza i odzywia wlsosy, majac dzialanie lecznicze, a olejek jedynie jakos tam wygladza, czyli odzywki maja bardziej dzialanie takie dlugotrwale i lecznicze, a olejek to tak do pierwszego mycia tylko. Jesli wiesz o co mi chodzi, stad ja olejkow nigdy nie kupuje.

EwelinaWojnowska
Gastarbeiter
Posty: 16
Rejestracja: 04 kwie 2013 09:28

Postautor: EwelinaWojnowska » 23 maja 2013 11:18

Jest w sieci dużo ciekawych blogów na ten temat - warto zajrzeć, bo dziewczyny dużo wiedzą o olejach do włosów.

Ja na co dzień staram się używać delikatnych szamponów - tych dla dzieci. Szczególnie lubie z serii Ziajki, jest na Kamyku, więc nie ma problemu. Tylko jeśli używasz delikatnego szamponu to nie używaj pianek, lakierów itp. Postaw na pielęgnację, nie stylizację. Po kilku miesiącach zobaczysz efekty :)

AnkaFic
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2013 11:31

Postautor: AnkaFic » 23 maja 2013 11:24

Może ta odżywka na noc to będzie dobry pomysł, dziś wypróbuję. Trochę mnie przeraża ta cała dieta bo nie jestem taka systematyczna i pewnie szybko zapomnę :) Ale witaminki też jakieś kupię dziś.

Jak coś Wam się jeszcze przypomni, piszcie :)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 23 maja 2013 12:17

AnkaFic pisze:Może ta odżywka na noc to będzie dobry pomysł, dziś wypróbuję. Trochę mnie przeraża ta cała dieta bo nie jestem taka systematyczna i pewnie szybko zapomnę :) Ale witaminki też jakieś kupię dziś.

Jak coś Wam się jeszcze przypomni, piszcie :)


nie musisz niczego zmieniach w diecie, poprostu dorzucic pare dodatkowych produktow co jakis czas :wink:

choc tak naprawde to wlosy niszcza sie gdy sa przesuszone i lamliwe, wiec nawilzanie to podstawa, wiec sprobuj przede wszystkim z tymi odzywkami to kondycja wlosow napewno sie oprawi:)

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 23 maja 2013 12:21

Ja mogę z doświadczenia polecić keratynowy zabieg na włosy brazilian blow dry.

Jest to zabieg prostujący, a jednocześnie odżywiający włosy. Ja za włosy dłuższe niż do ramion płacę 100 funtów, a efekt utrzymuje się około 4 m-ce.

Po zabiegu trzeba używać szamponów niezawierających soli (ja używam z body shopu).

Mam włosy z tendencją do kręcenia się, po zabiegu są idealnie proste, takie lejące się i lśnią niesamowicie. Nie muszę ich w ogóle układać, tylko suszę suszarka nie używając nawet szczotki. Zabieg robiłam już 2 razy i właśnie umówiłam się na 3.

AnkaFic
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2013 11:31

Postautor: AnkaFic » 27 maja 2013 09:36

Nie słyszałam o tym zabiegu... Robisz go u fryzjera? W każdym salonie można coś takiego zrobić? Bo brzmi nieźle!

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 27 maja 2013 10:59

Robię u fryzjera.

Wygląda to tak, że najpierw myja mi włosy szamponem rozszerzającym łuski włosów, później nakładają preparat (w sprayu) i odczekujemy chyba pół godziny. Później włosy są modelowane dokładnie i jeszcze dokładniej prostowane prostownicą - tak ułożone mają zostać przez 24h - nie wolno ich wtedy myć, spinać, ani zakładać za uszy.

Sporo salonów robi ten zabieg, ale nie wiem czy każdy.

Majowa
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 14 maja 2013 10:53

Postautor: Majowa » 28 maja 2013 13:28

A ja robiłam dwa razy kurację Exagonem. Dostajesz taki preparat w ampułkach i wcierasz go przez 3 miesiące we włosy. Włosy są po tym odżywione i jakby więcej ich było.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 28 maja 2013 14:24

Możesz też się zgolić na łyso, dodatkowa korzyść, że ludzie będą ustępować miejsca w autobusie...

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 28 maja 2013 14:30

@usercostam - przecież tutaj nawet ciężarnym nie ustępują miejsca. Kiedy taka wejdzie do pociągu czy autobusu, to od razu każdy udaje, że telefon/tablet/laptop są bardziej interesujące :twisted:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 28 maja 2013 14:31

gamedev pisze:@usercostam - przecież tutaj nawet ciężarnym nie ustępują miejsca. Kiedy taka wejdzie do pociągu czy autobusu, to od razu każdy udaje, że telefon/tablet/laptop są bardziej interesujące :twisted:


nie tak.. boja sie ze sie okaze ze po prostu gruba a nie w ciazy i obciach bedzie.. kiedys taka sytuacje widzialam - chlopaczyna takiego buraka strzelil biedaczysko...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 30 maja 2013 23:17

AnkaFic pisze:Nie słyszałam o tym zabiegu... Robisz go u fryzjera? W każdym salonie można coś takiego zrobić? Bo brzmi nieźle!



'toni and guy' na pewno to robia...

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 17 cze 2013 11:14

NoToCo pisze:Robię u fryzjera.

Wygląda to tak, że najpierw myja mi włosy szamponem rozszerzającym łuski włosów, później nakładają preparat (w sprayu) i odczekujemy chyba pół godziny. Później włosy są modelowane dokładnie i jeszcze dokładniej prostowane prostownicą - tak ułożone mają zostać przez 24h - nie wolno ich wtedy myć, spinać, ani zakładać za uszy.

Sporo salonów robi ten zabieg, ale nie wiem czy każdy.


w spreju?
u mnie to nakladaja normalnie pedzelkiem jak jakas farbe do wlosow na cale wlosy pasemko po pasemku na wszystkie wlosy. No i ja to musialam nie myc wlosow ani spinac ani za uszy nawet zakladac przez 3-4 dni, troche ciezko wytrzymac, bo zwykle myje wlosy codzienie, wiec sie wymeczylam dosc niezle, ale uzywalam dry shampoo i to mi pomoglo przetrwac, nie myslalam, ze dry shampoo jest takie dobre to tak by the way... teraz jak robie brazilian to w czwartek i moge umyc dopiero w niedziele, wiec tak robie by nic nie miec zaplanowanego na weekend. Ale efekt jest naprawde dobry. Ja mam dlugie wlosy blond dosc jasne, tj zloty blond i po zabiegu sa idealnie proste i wygladaja bardzo zdrowo i nawilzone, no jeszcze obcinam je zawsze na rowno z tylu, wiec jak ktos ma blond wlosy szczegolnie to polecam. Na 3-4 miesiace problem z ukladaniem itd z glowy, wystarczy umyc i wysuszyc a wlosy ladne i proste:)

troche kosztuje, ja za swoje zaplacilam np ostatnio 175£ ale to juz z farbowaniem razem no i na dlugich wlosach, jesli ktos ma krotsze to taniej, no i sa promocje jak sie od razu tez farbuje.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości