Tematy związane ze zdrowiem, medycyną i sprawami rodzinnymi.
JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Ciaza/ prod prywatnie - jakies ubespieczenie w Polsce ?

Postautor: JoannaMaj » 18 mar 2013 20:30

Angielskie ubezpieczenia zdrowotne nie pokryja ciazy czy porodu prywatnie :/

Nie jestem w ciazy przez to ze sie panicznie tego boje...
latka leca i czas by sie zabrac za powiekszanie rodziny...

z tym ze jesli juz to interesuje mnie tylko i wylacznie planowana cesarka w prywatnym szpitalu.
Niestety koszt to od £10000 w gore ...

Czy ktos wie czy jest mozliwoac ubezpieczenia sie w Polsce tak aby ciaza i porod byl pokryty za granica? ale nie typu turystycznego ?


( znalazlam jedno miedzynarodowe w UK ale kosztuje £170 na miesiac i mozna zajsc za min 10 mies czyli OK ale drogo...)

Jesli ktos o takim slyszal prosze o namiary.

Bo do Polski jechac na sam porod to tak nie bardzo ... no chyba ze innego wyjscia nie bedzie ... :/

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 18 mar 2013 21:18

Chyba taniej wyjdzie psychoterapia, które może wyleczy Cię z Twoich fobii.

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 19 mar 2013 09:00

Poziom zero...
Widze ze nie miales/as okazji sie leczyc w prywatnym szpitalu ...

Ja mam ubezpieczenie i jesli trzeba to tylko prywatnie sie lecze
I nie mam zamiaru odwiedzic NHS nigdy wiecej ( raz bylam i podziekowalam ) tym bardziej slyszac wszystkie tragiczne opowiesci porodowkowe ...


a ze tu to nie Polska i w lape sie nie da dac to trzeba isc prywatnie ...

psychoterapia nic to nie zdziala chodzi o komfort i poziom obslugi jak rowniez mozliwosc wyboru ...

jesli sei zdecyduje to bedzie to tu :
http://www.privatehealth.co.uk/private- ... ord-suite/

urszulkara
Gastarbeiter
Posty: 65
Rejestracja: 01 maja 2012 16:21

Postautor: urszulkara » 19 mar 2013 09:46

Jak z własnej woli można robić cesarkę?? Rodziłam dwa razy w dwóch różnych szpitalach i na nic nie narzekam położne bardzo miłe naprawdę dobrze wykonują swoją pracę, sala osobna czysta z własną łazienką. W każdej chwili można poprosić o wodę do picia. Po porodzie jeżeli kobieta nie ma mleka lub nie chce karmić piersią można poprosić o mleko sztuczne. Swoje porody wspominam bardzo dobrze zero strachu zero obaw. Nie wmawiaj sobie że poród jest straszny to tylko siedzi w twojej głowie, a ciąć sobie brzuch jeżeli ciąża przebiega normalnie bez żadnych komplikacji moim zdaniem jest bez sensu. NoToCo ma rację może lepiej jest wyleczyć się ze swoich fobii.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 20 mar 2013 14:30

cesarka to zawsze ostatecznosc..
moze poprostu masz zbyt mala wiedze na ten temat dlatego w ten sposob myslisz. O rzeczy zdrowotne nie radz sie znajomych tylko specjalisty bo ludzie zawsze wszystko wyolbrzymiaja i tylko strasza, wiem z doswiadczenia i nigdy nie pytam o nic, a jak ktos mi cos mowi to albo z przymrozeniem oka traktuje albo od razu przerywam i zmieniam temat. Codzienie miliony kobiet rodzi i nawet o tym nie mysla :wink:

moja siostra pamietam jak byla w ciazy wszystko planowala co i jak to bedzie, kto z nia pojedzie i do ktorego szpitala. Potem zaczela rodzic nie bylo na nic czasu i urodzila w tym co byl otwrty i nawet zapomiala o tych wszystkich planach :lol:

ale ogolnie to Cie rozumiem, bo ja nawet do zwyklego dentysty to gabinety z kazdej strony ogladam nim pojde i wybieram najdrozszy.. nie wiem jak to by bylo gdybym byla w ciazy i miala rodzic, bo nigdy jeszcze nie bylam, ale pewnie bym wlasnie umowila sie ze specjalista i te wszystkie pytania mu zadala, wiec Tobie tak polecam zrobic. pozdrawiam :wink:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 20 mar 2013 20:47

blondynek pisze:
aina24 pisze: i wybieram najdrozszy..


to widac... jak sroka co swiecidelka zbiera

cena nie zawsze swiadczy o jakosci uslug

co do ciazy i porodu - to nie choroba przewlekla;
na pewno chesz zachodzic w ciaze? z takim podejsciem dziecko skazane jest wrodzona hipochondrie


pewnie, ze widac.. place za dentyste wiecej bo lecze zabki nie po to tylko by zaleczyc ale rowniez by ladnie wygldaly, z reszta to moja sprawa nic ci do tego.
tak samo dziewczyna w poscie nie pyta o twoja opinie na temat jej wyboru tylko o koszta i ewentualne tego fundowanie..

A jesli o caloksztal twojej wypowiedzi chodzi, to takas kasliwa, ze masz typowe objawy takiej typowej babki co ja to dawno nikt nie przelecial porzadnie, wiec tego ci zycze, podrawiam. :wink:

NoToCo
Rezydent
Posty: 1324
Rejestracja: 26 sty 2009 13:02

Postautor: NoToCo » 20 mar 2013 20:55

masz typowe objawy takiej typowej babki co ja to dawno nikt nie przelecial porzadnie, wiec tego ci zycze


gdzie jest odinn? :lol:

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 21 mar 2013 13:26

No pewnie ze Dentysta tylko prywatnie ... zupelnie inne podejscie do pacjenta...

Juz wszytko wiem ...

ubezpieczenie jak pisalam £170 na miesiac
wiec bez sensu

tu nawet prywatnie w sumie strach bo wiadomo jakich tu specjalistow maja...
tak czy siak moze byc kiepski lekarz i blizna bedzie tragiczna ...

Znalazlam prywatny szpital polozniczy w Katowicach

cesalka 7000 zl all inclusive na najwyzszym poziomie . Normalny porod 5000 (mozna na NFZ )

I tam tez sie pewnie wybiore jak czas nadejdzie. Nawet gdybym miala normalnie rodzic ...)

A to ze mamy 21 wiek , nie trzeba rodzic tradycyjnie jesli sie nie chce ...
i mozna sobie wybrac poziom uslug jak rowniez ich jakosc jest pozytywne

jesli ktos chce to ma mozliwosc skorzystania. Czemu nie ?

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 21 mar 2013 13:59

Niech sie wija z bolu bo tak jest naturalnie ? ...
Ja nie chce i to wlasnie po to ...

Niektorzy placa za nowke BMW a inni wola Fiata bo po co placic jak mozna taniej ...
Mozna sie leczyc prywatnie a mozna NHS ... kazdy ma wybor...

Zawsze wszystko planuje z zapasem i na dobre mi to wychodzi ...

tyle w temacie .

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 21 mar 2013 14:06

Nie musisz sie wic. Taki zastrzyk w kregoslup daja.

JoannaMaj
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 17 lis 2012 10:32

Postautor: JoannaMaj » 21 mar 2013 14:14

blondynek pisze:
aina24 pisze: i wybieram najdrozszy..


to widac... jak sroka co swiecidelka zbiera

cena nie zawsze swiadczy o jakosci uslug

co do ciazy i porodu - to nie choroba przewlekla;
na pewno chesz zachodzic w ciaze? z takim podejsciem dziecko skazane jest wrodzona hipochondrie



Ale bzdury wypisujesz... hipochondrie?! wrodzona? ty wogole wiesz co to znaczy ?

zal mi Cie ... sloma z butow wystaje jak nic ...

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 21 mar 2013 14:17

Kolejna z syndromem trzykropka.


Wróć do „Zdrowie, Medycyna, Rodzina”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 4 gości

cron