Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
vins
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2007 19:32

Glówny zawór wody

Postautor: vins » 31 paź 2007 19:33

Cześć
Pytanie z pozoru dość błache ale nie dokońca,mianowicie czy orientujecie się może gdzie znajduje się główny wyłącznik wody w tych pięknych,angielskich domach? Twardo poszukuję go od paru dobrych dni i za cholerę nie mogę wyczaić. Chce wykonać małą naprawę hydrauliczą a bez tego ani rusz.

Pozdrawiam

Lipa
Gastarbeiter
Posty: 82
Rejestracja: 23 paź 2007 16:31

Postautor: Lipa » 31 paź 2007 19:36

A masz na tę naprawę pozwolenie ? Bo wiesz czym to grozi ?

vins
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2007 19:32

Postautor: vins » 31 paź 2007 23:46

Jeżeli mówisz o pozwoleniu od landlorda to oczywiście że mam

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 01 lis 2007 08:55

vins: to zalezy.

Jesli masz licznik to powinien byc w jego okolicach. Czasami liczniki sa na zewnatrz w specjalnych studzienkach i tam tez jest glowny wylacznik. W jakim budownictwie mieszkasz?

vins
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2007 19:32

Postautor: vins » 01 lis 2007 09:38

budownictwo typu dom jakich w anglii miliardy,szeregówka.Opcje ze studzienką znam ale chciałbym jej uniknąć z racji tego że z tego co słyszałem potrzebny do niej jest jakiś specjalny klucz to raz a dwa mieszkam przy b.ruchliwej ulicy i nie wiem czy moje grzebanie nie zostanie zgłoszone przez jakiegoś "życzliwego" gdzieśtam.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 01 lis 2007 13:15

Masz na mysli terraced house, tak?

Wiesz co, jak mam byc szczery to moge zapytac znajomego, ale sam nie wiem - w semi detached bungalow mialem licznik pod zlewem i tam tez byl zawor. Teraz sam mieszkam w terraced ale nie robilem nic z woda. Jedyne co mi przychodzi do glowy a nie jest oczywiste na pierwszy rzut oka to pod wanna - pod spodem tej plastikowej pokrywy maskujacej.

unwinka
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 lis 2007 17:55

Postautor: unwinka » 19 lis 2007 17:25

Witaj, równiez miałam podobny problem przy remoncie łazienki, wszędzie szukaliśmy na zewnątrz i wewnątrz w domu.

W kuchni pod zlewem znaleźliśmy tylko zawór do zimnej wody, natomiast główne zawory pokazał nam hydraulik- u nas zawory tak do ciepłej jak i zimnej wody znajdują się przy bojlerze na piętrze, tylko ciężko było je dostrzeć bo są umiejscowione prawie za bojlerem!!

Pozdrawiam

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 20 lis 2007 08:48

nie ma zaworu glownego do cieplej wody, chyba ze w bloku spoldzielczym w polsce.

w angli masz doprowdzona zimna wode ktora potem jest ogrzewana w twoim boilerze. hydraulik pokazal wam prawdopodobnie zawory na ciepla i zimna wode do lazienki ale glowny zawor wody nadal mieliscie otwarty.

Albercik23
Gastarbeiter
Posty: 19
Rejestracja: 27 lut 2017 21:03

Re: Glówny zawór wody

Postautor: Albercik23 » 02 cze 2017 05:20

A z jakich w ogóle zaworów korzysta się w Anglii? Pytam o te główne na zewnątrz.. Ja osobiście zawsze kupuję zawory kulowe (w firmie te ha bud - http://www.zawory.com.pl/), natomiast kupuję dom w Anglii i zastanawiam się jak to ugryźć, żeby dostosować się do tutejszych zwyczajów.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 16 gości