Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Bloom15
Emigrant
Posty: 120
Rejestracja: 20 paź 2014 08:22

Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: Bloom15 » 24 lut 2017 06:07

Czy są tutaj jacyś rentierzy? Zastanawiamy się nad zakupem mieszkania pod wynajem. Pytanie jaki jest realny zwrot z inwestycji? Jakie są wady i zalety tego typu formy zarobkowania? Pytam w kontekście prawa lokatorskiego.

Pytanie także w kontekście możliwości zakupu mieszkania albo nawet dwóch w Polsce.

irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Re: Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: irekss » 24 lut 2017 07:58

W Londynie średniej klasy domek to wydatek około 250 tys funtów. Kiedy Ci się to zwróci?
W Polsce kupisz za to 3-4 dobrej klasy mieszkania.
Wrocław jest jednym z nielicznych polskich miast które w perspektywie kolejnych kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat mają zaliczyć wzrost populacji.
Oznacza to, ze rynek nieruchomości będzie się intensywnie rozwijał. Zarobek na wynajmie oscyluje od 5% w górę. Natomiast lokaty to zysk na poziomie 2 do 2,5% w skali roku.
Warto więc śledzić rynek inwestycji deweloperskich w tym mieście: http://supernova.wroclaw.pl/
Na wczesnym etapie jest z czego wybierać oraz można liczyć na niższe koszta promocyjne ceny.

wesmar00
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2017 16:10
Kontaktowanie:

Re: Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: wesmar00 » 16 mar 2017 16:13

Wydaje mi się, że jeśli zrobi się to z głową to można na tym sporo zarobić

Wiki93
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 09 lis 2015 12:59

Re: Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: Wiki93 » 01 cze 2017 07:30

Irekss ma całkowitą rację. Rynek developerski we Wrocławiu się bardzo rozwija. Zarobienie na mieszkaniu w dobrej lokalizacja moim zdaniem jest nawet większe niż 5% w ciągu roku. Dajmy takie mieszkania od https://promenadywroclawskie.pl/ . Mają bardzo dobrą lokalizację. 3 km do centrum na osiedlu wielki supermarket, niedaleko osiedle z biurowcami. Za takie mieszkanie można dostać o wiele więcej niż za mieszkanie na obrzeżach miasta. Trzeba bardzo dobrze ulokować swoją inwestycje mieszkaniową aby coś z tego mieć. Musi to być przemyślana decyzja. Wiadomo, że za mieszkania w większych miastach, przy uczelniach przynoszą większy zysk. Ale także potrzebują większego kapitału początkowego.

hajmaciej
Gastarbeiter
Posty: 26
Rejestracja: 06 lut 2017 11:53

Re: Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: hajmaciej » 02 lip 2017 10:47

Osiedle deweloperskie Akacjowa Aleja w Radzyminie może być dobrym wyborem dla tych, którzy szukają ciekawego lokum w przystępnej cenie i spokojnej okolicy. Nawet dojazdy nie powinny być problemem, bo drogi prowadzone do stolicy są sukcesywnie rozbudowywane. Może zatem warto rzucić okiem na ich ofertę?

moneygrabbing
Gastarbeiter
Posty: 33
Rejestracja: 27 lut 2015 14:46
Lokalizacja: Doncaster
Kontaktowanie:

Re: Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: moneygrabbing » 23 wrz 2017 15:36

Jeśli interesujesz się rynkiem angielskim to koniecznie zajrzyj na ten blog: http://www.moneygrabbing.co.uk/czy-nieruchomosci-w-anglii-sa-drogie/, gdzie znajduje się analiza rynku nieruchomościowego w Anglii.

katarzynaz
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 24 wrz 2017 08:30

Re: Czy na wynajmie mieszkania można jeszcze zarobić?

Postautor: katarzynaz » 25 wrz 2017 19:05

Oczywiscie ze można :) Wlaśnie jestem swieżo upieczoną posiadaczka mieszkania na wynajm. Wszystko poszło gładko:
* Znalazłam odpowiednie mieszkanie
* Zebrałam oszczednosci z UK plus kredyt z UK
* Pieniądze do Polski przelałam w niespełna godzinę przez mój ulubiony serwis www.england.pl
* Ludzi poumawiałam wczesniej
* Lot szczesliwie i terminowo przebiegł.
* Następnego dnia załatwienie formalności i szczęśliwy powrót do UK.
* Pozostało mi zdalne zamieszczenie ogłoszenia o wynajmie :D
Polecam kazdemu. Wynajmując tutaj- w UK mieszkanie tez splacamy kredyt tyle ze nie swój a lanlorda. Chodzilo mi o inwestycje na przyszłość. Polecam, tylko trzeba sprawdzic potencjał dzielnicy, blisko szkoła, slep, komunikacja itp. oraz zeby budynek był w miare nowy.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron