Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 30 kwie 2014 22:19

emigrantka pisze:jak ktos sie z toba nie zgadza to musi byc down/debil itd.. tradycyjnie.



ALez droga Emi, niczego takiego nie napisalem. Sugeruje tylko zebys moze poczytala o obsessive–compulsive disorder.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 30 kwie 2014 22:30

a ty poczytaj o higienie

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 30 kwie 2014 22:32

Alez czemu Emi? Ja mam czysto w domu. A mimo tego nie musze myc rak po kazdym dotknieciu klamki ani wanny po kazdym uzyciu :lol:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 30 kwie 2014 22:43

jak nie myjesz wanny po kazdym kapaniu sie to na 100% masz czysto...

widac wyraznie ze standardy mamy bardzo rozne - ja sie twoich nie czepiam a ty z moja wanna wyskakujesz dosyc regularnie i tylko dlatego odpowiadam

nie mam OCD psychologu z koziel wolki (wiem, powtarzam sie) - po prostu od dziecka lubie czystosc i przestrzegam zasad higieny

dla mnie nieumyta wanna to tak samo jak nie splukany kibelek - i jedno i drugie nie ma prawa sie w moim mieszkaniu zdarzyc

jak tego nei rozumiesz - trudno

mieszkaj sobie tak jak sam chcesz - nie moj problem

sathori
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 01 maja 2014 10:48

Postautor: sathori » 01 maja 2014 11:21

Witam, sama jestem wlascicielka duzego psa i z mojego doswiadczenia - raczej nie jest latwo. A przynajmniej nie jest latwo w polnocno zachodznim Londynie.
Moze dlatego, ze mam duzego psa, ktorego ludzie sie boja :)

Anyway....
Generalnie wydaje mi sie, ze wieksze szanse na zgode na psa otrzymasz prosto od prywatnego landlorda, a nie z agencji, dlatego, ze agencje juz na starcie maja 'zakaz zwierzat' w umowie.
Wydaje mi sie tez, ze moze byc latwiej, jesli wynajelabys mieszkanie od Polaka....

Ale najwazniejsze - nie wspominaj od razu ze masz psa!
Jesli znajdziesz jakies studio, ktore ci sie spodoba, nie wazne czy z agencji czy nie, pojedz i je zobacz. Jesli ci nie bedzie odpowiadalo, to nie ma o czym rozmawiac.
Jesli jednak ci sie spodoba - postaraj sie zrobic dobre wrazenie jakos potencjalna lokatorka (pracujesz, placisz czynsz na czas, nie urzadzasz imprez itp). Dopiero gdy agent/landlord polubi cie, nadmien ze masz psa (ktory oczywiscie jest maly, cichy, czysty, nie halasuje, a jesli dokona jakichs szkod - ty poniesiesz koszty)

Ja tak zrobilam 2 razy i 2 razy mi sie udalo - raz agent zgodzil sie porozmawiac z landlordem w moim imieniu i landlordowi pies nie przeszkadzal.

Na stronie spareroom.co.uk jest opcja PETS ALLOWED

Zycze powodzenia w szukaniu :)


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości