Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
lyku
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2012 12:27

Agencja, pierwsze mieszkani, ktoś pomoże?

Postautor: lyku » 10 mar 2014 20:22

Witam

Sprawa tyczy się tego że poszukujemy ja wraz z dziewczyną mieszkania 2bed flat, jednak chcemy zamieszkać z bardzo dobrymi znajomymi, również para, tak więc wszyscy zadowoleni. Sprawa się komplikuje gdy dziś dziewcyzna była w jednej z agencji i powiedzieli stanowcze nie dla 2 par.Pytanie jest, bo zalezy nam na tym zeby zamieszkac na swoim a nie z kims dalej dzielić chate, czy gdybym z dziewczyną wynajął takie mieszkanie i poprostu do drugiego wprowadziłby się znajomy ze swoją dziewczyną, jaka jest możliwość że agencja nas nakryje, albo co wtym przypadku może zrobić? Wyrzucić z chaty? Jakieś rady od was? Sprawdzone agencje które wynajmują dla 2 par mieszkanie?

dzieki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 10 mar 2014 22:28 przez lyku, łącznie zmieniany 2 razy.

gamedev
Emigrant
Posty: 446
Rejestracja: 31 gru 2011 03:25

Postautor: gamedev » 10 mar 2014 21:22

i myśle sobie o co chodzi, chyba jak wynajmuje się 2bed flat to sie wychodzi z załozenia ze beda mieszkać tam 2 pary raczej


A taką bzdurę skąd wytrzasnąłeś?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 mar 2014 21:56

chyba jak wynajmuje się 2bed flat to sie wychodzi z załozenia ze beda mieszkać tam 2 pary


a skad ci to przyszlo do glowy?

2 bedroom to szuka para z dzieckiem albo para gdzie potrzebuja jeden pokoj na "office" itd

2 pary to normalnie szukaja 2 mieszkan one bedroom kazde

lyku
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2012 12:27

Postautor: lyku » 10 mar 2014 22:17

no cóż możemy albo oceniać moj tok myślenia albo starać się znaleźć rozwiazanie, hej po całości prosze kierować na maila tutaj chętnie przeczytam jakieś "pomocne" rady

Specjalnie dla moich ulubionych forumowiczów usunęłem własne przemyślenia i pozostawiłem czyste pytanie

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 mar 2014 22:27

niewżne co sobie tam myślą agenci,


tak myslisz?

nie co sobie mysla tylko czego wlasciciel mieszkania sobie nie zyczy - chce wynajac mieszkanie a nie ubic jak najwiecej osob na metrazu

lyku
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2012 12:27

Postautor: lyku » 10 mar 2014 22:29

emigrantka pisze:
niewżne co sobie tam myślą agenci,


tak myslisz?

nie co sobie mysla tylko czego wlasciciel mieszkania sobie nie zyczy - chce wynajac mieszkanie a nie ubic jak najwiecej osob na metrazu

czujne oko czuwa, jednak wszystkiego nie wyedytowałem,
jakieś rady dotyczące mieszkania emigrantka czy tylko tego jak pisać na forum?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 10 mar 2014 23:34

Przeciez pisze na temat mieszkania madralo. Kiepsko z czytaniem?

Szukaj albo od prywatnych landlordow (gumtree) albo sami dajcie ogloszenie czego i dla kogo szukacie (znowu gumtree) albo kombinuj "im nie powiem" i laduj pozniej bez depozytu za zlamanie umowy lub z rachunkami na ktore nie bedze cie stac bo najepsi przyjaciele zrobia focha i sie wyprowadza a mieszkanie bedzie tylko na ciebie.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Re: Agencja, pierwsze mieszkani, ktoś pomoże?

Postautor: Emigrantka » 10 mar 2014 23:57

lyku pisze: chcemy zamieszkać z bardzo dobrymi znajomymi, bo zalezy nam na tym zeby zamieszkac na swoim a nie z kims dalej dzielić chate,


:lol:

lyku
Gastarbeiter
Posty: 14
Rejestracja: 20 sie 2012 12:27

Postautor: lyku » 11 mar 2014 00:00

blondynek pisze:2 bed flat - zazwyczaj ta druga bedroom to kanciapa mala ze ledwo na single bed miejsce jest

jakbys szukal two double bedroom to moze inaczej by patrzyli

a jak szukasz two bedroom tylko - to tez sie nie dziwie ze sie nie zgadzaja :lol:


No mi chodzi o 2 dbed flat i tak mowila dziewczyna dla agencji,

Emigrantka co do focha to akurat nie masz co sie nartwic mnie interesuje kwestia agencji i tego czy moga to sprawdzic np wejsc do domu czy cos

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 11 mar 2014 00:10

star dobre Gumtree - dajcie swoje ogloszenie (sa darmowe) i zobaczcie kto sie odezwie itd

masa znajomych tak znalazla mieszkania bez problemu - przez agencje kontaktujace sie z nimi przez wlasnie ich ogloszenie na Gumtree

napiszcia dokladnie czego/gdzie/dla kogo/w jakim stanie szukacie zeby nie bylo nieporozumien, przeciez sprobowac zawsze mozna, nic na tym nie tracicie

a co do tego "nie boj sie o focha" to ... znalam juz takich

:lol:

pary/malzenstwa sie rozchodza a co dopiero wynajomowanie mieszkania z inna para - no ale powodzenia

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Re: Agencja, pierwsze mieszkani, ktoś pomoże?

Postautor: Usercostam » 11 mar 2014 00:11

lyku pisze:poszukujemy ja wraz z dziewczyną mieszkania 2bed flat, jednak chcemy zamieszkać z bardzo dobrymi znajomymi, również para


lyku pisze:Pytanie jest, bo zalezy nam na tym zeby zamieszkac na swoim a nie z kims dalej dzielić chate


Schizofrenia? :roll: :lol:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości