Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
pe7er
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2014 01:24

Cenne rzeczy w pokoju

Postautor: pe7er » 24 sty 2014 01:33

Cześć wszystkim.

Po pierwsze chciałbym się przywitać: witaj, Polonio. Po drugie, mam nadzieję, że temat zakładam w odpowiednim dziale. A teraz przejdę do sedna ;)

Nie trafiłem nigdzie na informacje co robić z cennymi rzeczami, które zabieramy ze sobą do UK, a ten temat trochę mnie męczy. Planuję wynająć pokój, a wiem, że oprócz mnie będzie w domu paru innych lokatorów. Obawiam się, czy któryś nie połasi się przeszukać pokoju pod moją nieobecność. Spotykałem się już z pytaniami na forach, gdzie ludzie szukali porady prawnej, bo ich rzeczy wyparowały.
Co zrobić z cenniejszymi przedmiotami (laptop, czytnik książek) wychodząc do pracy? Czy w miastach da się tanio wynająć jakieś skrytki? Czy w pracy można bez obaw zostawić torbę z elektroniką?

Pytanie może wam się wydawać nieco dziwne, ale nigdy nie pracowałem za granicą ani nie wynajmowałem pokoju. Liczę, że mnie trochę uświadomicie ;)

Pozdrawiam
- Piotrek

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 24 sty 2014 07:08

Przecierz zamkniesz pokoj na klucz.. A jak ktos sie wlamie to zglosisz wlamanie..

pe7er
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2014 01:24

Postautor: pe7er » 24 sty 2014 09:43

Krótko i konkretnie, dzięki :) Zastanawiałem się, czy pokoje są wynajmowane "pod klucz", czy też "na słowo", bo słyszałem o tej drugiej opcji, gdzie pokój zostawiasz zamknięty na klamkę, bez żadnych zamków, kluczy.

Przy wynajmie dostaję także klucze do mieszkania? Mogę wychodzić w godzinach nocnych? Prawo coś o tym mówi czy to zależy już od dobrej woli wynajmującego?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 24 sty 2014 10:01

Jak w Polsce tak i tutaj, nie w kazdym domu drzwi sa takie same.. To czy masz drzwi na klucz czy nie przekonasz sie jak wejdziesz do ow domu, nikt na forum nie przewidzi jakie beda drzwi do Twojego pokoju..

jak ja onego czasu wynajmowalam to mialam zawsze drzwi na klucz, wiec wiesz na co zwrocic uwage przy szukaniu pokoju. W ostatecznisci mozesz miec szafe na klodke czy nawet sama walizke I tam wrzucac ten laptop.

Poza tym w domu w ktorym wynajmujesz pokoj, bedzie okolo 3 osob wiem jak cos zginie latwiej kogos oskarzyc. Jesli kradnie ktos z odwiedzajacych to odpowiada ten kogo odwiedzili. Choc zawsze staraj sie zwracac uwage gdzie sie wprowadzasz.

pe7er
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 24 sty 2014 01:24

Postautor: pe7er » 24 sty 2014 11:35

Ok, jasne. Dzięki za wyrozumiałość.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 24 sty 2014 13:02

Spisz sobie numery seryjne wartościowych rzeczy, rachunki itd. Przed wyjściem z pokoju zawsze zrób zdjęcie rzeczy, dzięki temu po powrocie będziesz mógł łatwo zobaczyć, czy ktoś coś ruszał.

Oglądając mieszkanie zwróć uwagę czy jest porządek, czy się nie walają pojemniki po alkoholu (każdy pijak to złodziej), jakiego słownictwa ludzie na mieszkaniu używają. Ogólnie łatwo poznać, czy masz do czynienia z marginesem czy nie.

Jeśli pokoje są zamykane, to właściciel (lub osoba wynajmująca) i tak zwykle ma do pokoju dodatkowe klucze na wszelki wypadek (różne rzeczy się mogą zdarzyć, np. pęknie rura albo ktoś zapomni zamknąć okno a będzie padać itd)

justka922
Gastarbeiter
Posty: 27
Rejestracja: 28 maja 2012 18:23

Postautor: justka922 » 26 sty 2014 20:42

trzeba też troszkę zaufania, jeśli ludzie nie są w porządku to nie mieszkaj z nimi


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 19 gości

cron