Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: rozważna » 19 sty 2014 11:00

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otóż mam kilka pytań dotyczących wynajmu mieszkania w UK.
W tym roku po ukończeniu uczelni mam zamiar wyjechać do UK.
Byłam już tu wcześniej u rodziny. Teraz zdecydowałam się na wyjazd z chłopakiem. Niestety Polska cały czas jest sto lat za murzynami więc szczęścia szukam tutaj, chociaż na jakiś czas. Mam odłożone na wyjazd 2 tyś funtów. Wpierw zatrzymamy się u rodziny by znaleźć odpowiednie mieszkanie.
Nurtuje mnie kilka rzeczy odnośnie mieszkania, a wiec jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytania będę bardzo wdzięczna jeśli jej udzieli.

1. Czy agencje wynajmują mieszkania osobą, które dopiero tu przyjechały i są w stanie pokryć depozyt + czynsz za 2msc ?
2. Jakie dokumenty potrzebujemy dla agencji bądź landlorda aby wynająć mieszkanie ( dokumenty z pracy )
3. Co przede wszystkim decyduje o tym czy mieszkanie zostanie nam wynajęte.
4. Jakie są mniej więcej koszta wynajmując przez agencje a jakie przez prywatną osobę.
5. Jak kształtują się ceny za wszelkie rachunki? Ile wy mniej więcej płacicie za wszystko. (mamy zamiary wynająć mieszkanie 1 lub 2 bedroom, rejon Dorset) Jeśli nie mieszkacie w tej okolicy interesują mnie również ceny z innych rejonów, tak dla rozpoznania.
6. Lepiej wynająć mieszkanie umeblowane czy nie i samemu zakupić meble?. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii. Patrząc na ceny, mieszkania umeblowane i nieumeblowane nie różnią się aż tak ceną.


Proszę was o odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam was gorąco ! :wink:

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 19 sty 2014 11:05

Odpowiedz na jedno pytanie:

Nie, żadna ale to żadna z żadnych agencji nie wynajmie Ci mieszkania jeśli nie bd miał/a pracy :) możesz być w stanie zapłacić i za pół roku z góry, ale co dalej? tak właśnie pracują agencje.Nie masz pracy to nie mogą Ci zaufać bo co zrobią jeśli po 2 miesiącach tego wpłaconego czynszu nie bd miała dalej pracy, skończy się kasa a trzeba będzie opłacić czynsz? [dodam że nie jest to moje myślenie a hipotetyczne założenie rozumowania "maszyn agencji"]

rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Postautor: rozważna » 19 sty 2014 11:30

dziękuje bardzo za odpowiedź na jedno z pytań :).
Tak właśnie myślałam, dlatego chłopak wyjedzie szybciej bo ma już tam nagraną pracę od lipca na umowę.

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Re: Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: ironick » 19 sty 2014 13:55

blondynek pisze:cieszy mnie ze jestes rozwazna, ale ortografia wkurwia!

w poscie o pracy popelniasz ten sam blad piszac 'klientka' a nie klientkom!

kuzwa, ludzie, slowo honoru!

co do mieszkania - moze napisz gdzie wy chcecie mieszkac i jakie mieszkanie macie zamiar wynajac bo 2 tysiace w Londynie to wystarczy na depozyt i 1 miesiac czynszu


uff, bo juz mial potwor ze mnie wyjsc, ale mnie uprzedzilas ;)
jaka uczelnia taka ortografia ;)

a mieszkanie i tak nie przez agencje, praca od lipca nie tworzy historii kredytowej

nimue
Gastarbeiter
Posty: 69
Rejestracja: 13 mar 2012 06:42

Re: Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: nimue » 19 sty 2014 18:35

blondynek pisze:
rozważna pisze:
1. Czy agencje wynajmują mieszkania osobą, które dopiero tu przyjechały i są w stanie pokryć depozyt + czynsz za 2msc ?


cieszy mnie ze jestes rozwazna, ale ortografia wkurwia!

w poscie o pracy popelniasz ten sam blad piszac 'klientka' a nie klientkom!

kuzwa, ludzie, slowo honoru!

co do mieszkania - moze napisz gdzie wy chcecie mieszkac i jakie mieszkanie macie zamiar wynajac bo 2 tysiace w Londynie to wystarczy na depozyt i 1 miesiac czynszu



2000£ w Londynie / Londynie a nie Hayes,Surrey, Grays itp/ co najwyzej starcza na 5.5 tygodnia czynszu
2bed w E3 XXX to jakies 1700 miesiecznie .
Wiec mysle ze nalezy raczej zawezic rejon poszukiwan lokum

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 19 sty 2014 19:48

przyjezdzaja razem z chlopakiem to po co im 2bed? studio flat na poczatek im wystarczy, i znajda w cenie juz ok 700-800f
a skoro maja sie gdzie zatrzymac na poczatek (rodzina nie umie odpowiedziec na zadane pytania? :roll: ) to jak za dlugo pomieszkaja to rodzina sama 'pomoze' im znalezc chocby pokoj :D

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 19 sty 2014 19:55

po pisaniu(ortografi dokladnie) to mi to na chinacostam wyglada - MF luknij na ISP?

:lol:

rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Postautor: rozważna » 19 sty 2014 20:54

Dziękuje serdecznie za poprawę moich błędów ortograficznym, aczkolwiek dysleksja nie zakazuje nauki na uczelni. Hmm... smutno to stwierdzać ale Polacy w UK to na prawdę ludzie plujący jadem.

Jeżeli jesteście tak elokwentni za jakich robicie, wytykając mi błąd ortograficzny to raczej czytanie ze zrozumieniem zobowiązuje. W przeciwnym razie, nie było by tu zbędnych debat na temat miejsca do, którego chcę przyjechać. Ale czego się spodziewać po edukacji hmm... gimnazjalnej. :) Wiem, trzeba się dowartościować, przepraszam, że pozwalam sobie na tak wiele. To zapewne godne kary śmierci, w waszym mniemaniu.


Kochani Rodacy, dedukcje na temat po co mi takowe mieszkanie zostawiajcie dla siebie, jeśli udzielacie się w tym temacie to proszę o odpowiedzi na zadane prze zemnie pytania. :roll:

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 19 sty 2014 21:15

skoro nie odpowiada Ci to jak ludzie tutaj piszą, to dam Ci radę :) masz taki klawisz który w większości przeglądarek wygląda tak http://scr.hu/0pdu/i6wan nikt nikogo na siłę tu nie trzyma

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 19 sty 2014 21:20

dysleksja, jak i kazda -leksja, to wymysl psychologow dla usprawiedliwienia rodzicow, ktorzy nie maja czasu dla swoich dzieci
ortografii da sie nauczyc, tylko trzeba dziecku poswiecic duzo czasu - autopsja

co do twoich pytan - spytaj rodzine, po co zasmiecasz forum, skoro tu sami plujacy jadem
no, chyba ze rodzina tez pluje, jak to polacy w uk

podpisano
plujaca jadem po gimnazjum
probujaca dowartosciowac sie

ps

rozważna pisze:dokładnie chamstwa i arogancji się nie wybacza a Twój iloraz inteligencji jest poniżej zera. Sama w swoich wypowiedziach stosujesz chamstwo i arogancje a może nie tyle te cechy jak PROSTACTWO. Zwykle piszę per Pan/Pani jak kogoś nie znam, ale Ty za nisko upadłaś by to robić w stosunku do Ciebie. Zwykłe ścierwo. Pozdrawiam Gorąco margines społeczny w UK, Buźka dla Ciebie.


to z pewnoscia nie jest gimnazjalne zachowanie
jak na nowa osobe na forum wykazujesz sie duza znajomoscia osob, ktore tu pisza juz od xxx lat

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: aina24 » 19 sty 2014 21:28

rozważna pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otóż mam kilka pytań dotyczących wynajmu mieszkania w UK.
W tym roku po ukończeniu uczelni mam zamiar wyjechać do UK.
Byłam już tu wcześniej u rodziny. Teraz zdecydowałam się na wyjazd z chłopakiem. Niestety Polska cały czas jest sto lat za murzynami więc szczęścia szukam tutaj, chociaż na jakiś czas. Mam odłożone na wyjazd 2 tyś funtów. Wpierw zatrzymamy się u rodziny by znaleźć odpowiednie mieszkanie.
Nurtuje mnie kilka rzeczy odnośnie mieszkania, a wiec jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytania będę bardzo wdzięczna jeśli jej udzieli.

1. Czy agencje wynajmują mieszkania osobą, które dopiero tu przyjechały i są w stanie pokryć depozyt + czynsz za 2msc ?
2. Jakie dokumenty potrzebujemy dla agencji bądź landlorda aby wynająć mieszkanie ( dokumenty z pracy )
3. Co przede wszystkim decyduje o tym czy mieszkanie zostanie nam wynajęte.
4. Jakie są mniej więcej koszta wynajmując przez agencje a jakie przez prywatną osobę.
5. Jak kształtują się ceny za wszelkie rachunki? Ile wy mniej więcej płacicie za wszystko. (mamy zamiary wynająć mieszkanie 1 lub 2 bedroom, rejon Dorset) Jeśli nie mieszkacie w tej okolicy interesują mnie również ceny z innych rejonów, tak dla rozpoznania.
6. Lepiej wynająć mieszkanie umeblowane czy nie i samemu zakupić meble?. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii. Patrząc na ceny, mieszkania umeblowane i nieumeblowane nie różnią się aż tak ceną.


Proszę was o odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam was gorąco ! :wink:



mowiac w skrocie na dzien dzisiejszy nie uda Ci sie wynajac mieszkania przez agencje to na pewno, wiec sprobuj na razie pokoj, jak bedziecie miec ustabilizowana sytuacje z pracami to mozecie isc do agencji I probowac.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Re: Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: Usercostam » 19 sty 2014 21:30

rozważna pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otóż mam kilka pytań dotyczących wynajmu mieszkania w UK.
W tym roku po ukończeniu uczelni mam zamiar wyjechać do UK.
Byłam już tu wcześniej u rodziny. Teraz zdecydowałam się na wyjazd z chłopakiem. Niestety Polska cały czas jest sto lat za murzynami więc szczęścia szukam tutaj, chociaż na jakiś czas. Mam odłożone na wyjazd 2 tyś funtów. Wpierw zatrzymamy się u rodziny by znaleźć odpowiednie mieszkanie.
Nurtuje mnie kilka rzeczy odnośnie mieszkania, a wiec jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytania będę bardzo wdzięczna jeśli jej udzieli.

1. Czy agencje wynajmują mieszkania osobą, które dopiero tu przyjechały i są w stanie pokryć depozyt + czynsz za 2msc ?
2. Jakie dokumenty potrzebujemy dla agencji bądź landlorda aby wynająć mieszkanie ( dokumenty z pracy )
3. Co przede wszystkim decyduje o tym czy mieszkanie zostanie nam wynajęte.
4. Jakie są mniej więcej koszta wynajmując przez agencje a jakie przez prywatną osobę.
5. Jak kształtują się ceny za wszelkie rachunki? Ile wy mniej więcej płacicie za wszystko. (mamy zamiary wynająć mieszkanie 1 lub 2 bedroom, rejon Dorset) Jeśli nie mieszkacie w tej okolicy interesują mnie również ceny z innych rejonów, tak dla rozpoznania.
6. Lepiej wynająć mieszkanie umeblowane czy nie i samemu zakupić meble?. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii. Patrząc na ceny, mieszkania umeblowane i nieumeblowane nie różnią się aż tak ceną.


Proszę was o odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam was gorąco ! :wink:


1. Mieszkania nie wynajmą (bo jest spory problem z eksmisją w przypadku nie płacenia) osobie bez pracy, która dopiero przyjechała na pewno. W tej sytuacji jedyna opcja to wynajem pokoju na początek (bo w większości wypadków jak ktoś nie płaci można się go pozbyć od razu)

2. Umowa o pracę, referencje od pracodawcy, wyciąg z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące

3. Czy osoba jest wypłacalna, czy jest pewność, że będzie miała zatrudnienie przez minimalny czas trwania umowy. Czy dobrze mówi po angielsku i schludnie wygląda też się liczy.

4. Koszta są podobne

5. Zależy jaki ktoś ma tryb życia... jakieś 200-400 na pewno

6. Lepiej nieumeblowane jeśli chcesz mieć lepszy "credit score". Osoba mająca własne meble jest bardziej wiarygodna dla banków.

rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Re: Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: rozważna » 20 sty 2014 16:18

aina24 pisze:
rozważna pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otóż mam kilka pytań dotyczących wynajmu mieszkania w UK.
W tym roku po ukończeniu uczelni mam zamiar wyjechać do UK.
Byłam już tu wcześniej u rodziny. Teraz zdecydowałam się na wyjazd z chłopakiem. Niestety Polska cały czas jest sto lat za murzynami więc szczęścia szukam tutaj, chociaż na jakiś czas. Mam odłożone na wyjazd 2 tyś funtów. Wpierw zatrzymamy się u rodziny by znaleźć odpowiednie mieszkanie.
Nurtuje mnie kilka rzeczy odnośnie mieszkania, a wiec jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytania będę bardzo wdzięczna jeśli jej udzieli.

1. Czy agencje wynajmują mieszkania osobą, które dopiero tu przyjechały i są w stanie pokryć depozyt + czynsz za 2msc ?
2. Jakie dokumenty potrzebujemy dla agencji bądź landlorda aby wynająć mieszkanie ( dokumenty z pracy )
3. Co przede wszystkim decyduje o tym czy mieszkanie zostanie nam wynajęte.
4. Jakie są mniej więcej koszta wynajmując przez agencje a jakie przez prywatną osobę.
5. Jak kształtują się ceny za wszelkie rachunki? Ile wy mniej więcej płacicie za wszystko. (mamy zamiary wynająć mieszkanie 1 lub 2 bedroom, rejon Dorset) Jeśli nie mieszkacie w tej okolicy interesują mnie również ceny z innych rejonów, tak dla rozpoznania.
6. Lepiej wynająć mieszkanie umeblowane czy nie i samemu zakupić meble?. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii. Patrząc na ceny, mieszkania umeblowane i nieumeblowane nie różnią się aż tak ceną.


Proszę was o odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam was gorąco ! :wink:



mowiac w skrocie na dzien dzisiejszy nie uda Ci sie wynajac mieszkania przez agencje to na pewno, wiec sprobuj na razie pokoj, jak bedziecie miec ustabilizowana sytuacje z pracami to mozecie isc do agencji I probowac.


Dziękuje serdecznie za odpowiedź.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 40 gości

cron