Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Postautor: rozważna » 20 sty 2014 16:23

Marginesowi społecznemu już dziękujemy, naprawdę :)
Nie wdaje się w szerszą dyskusje z osobami, które upadły na dno moralne. Skoro jesteście tak molestowani za najmniejsze błędy to może jakaś terapia by się wam przydała.
Żegnam.

Resztę użytkowników proszę o udzielenie informacji na zadane pytania, jeżeli oczywiście znacie na nie odpowiedź. :)

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 21 sty 2014 00:06

margines spoleczny i dno moralne?
:lol: :lol: :lol:
wez dziewczyno nie uzywaj slow, ktorych znaczen nie znasz :lol: :lol: :lol:
zegnaj i ty :lol:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: Kilka pytań odnośnie wynajmu mieszkania

Postautor: aina24 » 21 sty 2014 00:35

rozważna pisze:
aina24 pisze:
rozważna pisze:Witam wszystkich bardzo serdecznie.
Otóż mam kilka pytań dotyczących wynajmu mieszkania w UK.
W tym roku po ukończeniu uczelni mam zamiar wyjechać do UK.
Byłam już tu wcześniej u rodziny. Teraz zdecydowałam się na wyjazd z chłopakiem. Niestety Polska cały czas jest sto lat za murzynami więc szczęścia szukam tutaj, chociaż na jakiś czas. Mam odłożone na wyjazd 2 tyś funtów. Wpierw zatrzymamy się u rodziny by znaleźć odpowiednie mieszkanie.
Nurtuje mnie kilka rzeczy odnośnie mieszkania, a wiec jeśli ktoś zna odpowiedź na moje pytania będę bardzo wdzięczna jeśli jej udzieli.

1. Czy agencje wynajmują mieszkania osobą, które dopiero tu przyjechały i są w stanie pokryć depozyt + czynsz za 2msc ?
2. Jakie dokumenty potrzebujemy dla agencji bądź landlorda aby wynająć mieszkanie ( dokumenty z pracy )
3. Co przede wszystkim decyduje o tym czy mieszkanie zostanie nam wynajęte.
4. Jakie są mniej więcej koszta wynajmując przez agencje a jakie przez prywatną osobę.
5. Jak kształtują się ceny za wszelkie rachunki? Ile wy mniej więcej płacicie za wszystko. (mamy zamiary wynająć mieszkanie 1 lub 2 bedroom, rejon Dorset) Jeśli nie mieszkacie w tej okolicy interesują mnie również ceny z innych rejonów, tak dla rozpoznania.
6. Lepiej wynająć mieszkanie umeblowane czy nie i samemu zakupić meble?. Jakie macie doświadczenia w tej kwestii. Patrząc na ceny, mieszkania umeblowane i nieumeblowane nie różnią się aż tak ceną.


Proszę was o odpowiedzi, za które z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam was gorąco ! :wink:



mowiac w skrocie na dzien dzisiejszy nie uda Ci sie wynajac mieszkania przez agencje to na pewno, wiec sprobuj na razie pokoj, jak bedziecie miec ustabilizowana sytuacje z pracami to mozecie isc do agencji I probowac.


Dziękuje serdecznie za odpowiedź.


prosze bardzo,przepraszam, ze tak krotko napisalam ale nie mialam zbytnio wtedy czasu. Nie czytalam tych powyzszych przepychanek jedynie niektore Twoje odpowiedzi,z czego domyslam sie odpwiedzi konkretnej nie uzyskalas. Chcesz to podaj jakis mail lub napisz na mojego to Ci dokladniej cos poradze. Pozdrawiam:)

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 21 sty 2014 06:10

Aina ale tu nigdZie nie ma Twojego maila :)))))

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 21 sty 2014 15:43

marekleyton pisze:Aina ale tu nigdZie nie ma Twojego maila :)))))


a sie czepiasz!
taki drobiazg w porownaniu z taaaaka checia pomocy :p
;)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 21 sty 2014 21:28

marekleyton pisze:Aina ale tu nigdZie nie ma Twojego maila :)))))



na maila w profilu wyslalam.
Post moj skierowany byl do jednej konkretnej osoby, wiec nie wiem skad tyle lbow sie w to wtraca...

marekleyton
Rezydent
Posty: 1162
Rejestracja: 23 lis 2010 08:38

Postautor: marekleyton » 21 sty 2014 21:30

Bo ja tez chcialem napisac ;)

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 21 sty 2014 21:33

pisz tutaj, nie ma sie czego krepowac :wink:

rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Postautor: rozważna » 21 sty 2014 21:57

aina24 pisze:
marekleyton pisze:Aina ale tu nigdZie nie ma Twojego maila :)))))



na maila w profilu wyslalam.
Post moj skierowany byl do jednej konkretnej osoby, wiec nie wiem skad tyle lbow sie w to wtraca...



Bardzo się cieszę, że znalazłam tu kogoś na poziomie a nie, prostactwo, które wytyka błąd ortograficzny w mało kulturalny sposób. No ale cóż, z takimi trzeba również konwersować. Szkoda tylko,że na tym ich niskim poziomie : (


Dzięki jeszcze raz za odpowiedź w temacie, na pewno się skontaktuję w razie pytań. :wink:

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 21 sty 2014 23:02

rozważna pisze:Bardzo się cieszę, że znalazłam tu kogoś na poziomie a nie, prostactwo, które wytyka błąd ortograficzny w mało kulturalny sposób. No ale cóż, z takimi trzeba również konwersować. Szkoda tylko,że na tym ich niskim poziomie : (


TRZEBA????
ktos ci przystawia pistolet do glowy? :lol:

ironick
Emigrant
Posty: 735
Rejestracja: 17 paź 2013 22:35

Postautor: ironick » 21 sty 2014 23:03

blondynek pisze:
rozważna pisze:Bardzo się cieszę, że znalazłam tu kogoś na poziomie

masz aine na mysli? :lol: :lol: :lol: :lol:
widocznie ten sam poziom macie


:lol: :lol: :lol:
a myslalam, ze sie spokojnie spac poloze :lol:

rozważna
Gastarbeiter
Posty: 31
Rejestracja: 19 sty 2014 10:47

Postautor: rozważna » 22 sty 2014 14:06

''Inteligencji'' już dziękujemy ! :)

JA rozumiem, że nie macie przyjaciół/znajomych więc macie parcie/ czas na tak mało konstruktywne komentarze. Załóżcie sobie jakiś off top i tam prowadźcie wirtualne rozmowy na takim poziomie jaki reprezentujecie.

bananowyjoe
Gastarbeiter
Posty: 25
Rejestracja: 01 lip 2013 13:43

Postautor: bananowyjoe » 22 sty 2014 14:09

rozważna, ty sama prowokujesz takie komentarze. Zadałaś pytania, dostałaś odpowiedzi, odpowiedzi zaburzyły Twoją idealną wizję UK, i zaczęłaś słowne przepychanki [pomijam kwestie ortografi o którą głównie tu chodzi, mówimy o ortografi nie interpunkcji] Próbowałaś zabłysnąć nagrodą Darwina, nie wyszło, a ta "inteligencja" jest w kilku przypadkach dłużej w UK niż Ty chodzisz po świecie


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 12 gości

cron