Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Lawlessness
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2013 08:08

Kilka pytań odnośnie wynajmu pokoju w UK.

Postautor: Lawlessness » 22 lis 2013 08:08

1. Czy wynajmowanie pokoju w UK bez spisania umowy jest legalne? Czy właściciel mieszkania, w którym wynajmuje się pokój, nie powinien odprowadzać od tego jakiegoś dodatkowego podatku?

2. Czy to prawda, że do wynajmowania pokojów więcej niż jednej osobie potrzebna jest jakaś specjalna licencja?

3. Co w świetle prawa grozi komuś, kto wynajmuje mieszkanie socjalne otrzymane od państwa (bądź pokój/pokoje w takowym mieszkaniu) osobom postronnym? I co grozi w takiej sytuacji tymże osobom?

4. Jak mogę się upewnić, że mieszkanie (bądź sam pokój w tym mieszkaniu), które chcę dla siebie wynająć, nie jest mieszkaniem socjalnym i mogę je legalnie i bezpiecznie wynająć? Czy będę w stanie uzyskać takie informacje w offisie zajmującym się przyznawaniem takich mieszkań (pytając osobiście bądź telefonicznie)?

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 lis 2013 10:16

re 4

Mieszkam w council mieszkaniu i wynajmowalam komus pokoj - legalnie.

Zglosilam do council ze ktos u mnie mieszka z danymi osoby i scanem jej polskiego dowodu osobisteg, dostalam odpowiedz/zgode z potwierdzeniem ze TA osoba moze czasowo u mnie mieszkac.

Pokazalam to potwierdzenie lokatorce (zeby czula sie bezpiecznie).

Jak sie po kilku miesiacach wyprowadzila - zglosilam do Council ze sie wyprowadzila i tyle.

Jak Blondynek napisal - pokoj w mieszkaniu socjalnym glowny najemca MOZE legalnie podnajac pod warunkiem ze sam tam mieszka.

ALE - musi to zgosic to swojego Council i dostac zgode. Inaczej podnajmuje nielegalnie jezeli tej zgody nie ma.

Moj Councl wydaje zgody imienne tzn na konkretnego lokatora. Jezeli lokator by sie zmienil - trzeba im dac znac i wydadza nowa zgode.

Za kazdym razem jednek trzeba im wyslac proof of ID (skan paszportu czy dowodu) lokatora.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 lis 2013 10:20

landlord nie musi odprowadzac podatku jesli kwota dochodu z wynajecia pokoju nie jest wieksza niz kwota wolna od podatku w danym roku

prosry przelicznik - jesli placisz za pokoj 100 tygodniowo x 52 tygodnie=£5200

kwota wolna od podatku - ok. 9 tys.

wiec nie ma dochodu ktory by przekorczyl i nie musi nic placic


Zgadza sie jezeli landlord nie pracuje i jego jedyny dochod jest z wynajecia pokoju.

Jezeli jednak pracuje normalnie a wynajmowanie pokoju to extra dochod - wtedy wolne od podatku jest 4250 rocznie:

https://www.gov.uk/rent-room-in-your-ho ... oom-scheme


ALE - to czy landlord placi czy nie placi podatku to nie jest sprawa lokatora wynajmujacego POKOJ :lol:

Lawlessness
Ten Twoj post to wyglada jakbys na sile chcial jakiegos "haka" na kogos znalezc.... :roll:


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 6 gości

cron