Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
Ellyzka
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2009 20:15

Proszę o radę - deposit in advance

Postautor: Ellyzka » 23 maja 2013 09:49

Za 3 tygodnie przyjeżdżam do Londynu. Zaczęłam szukać pokoju. Zgłosiła sie do mnie z głoszenia pewna angielska która ma pokój który z 100% mi odpowiada. Jednak chce za niego 400Ł depozytu i 280Ł za miesiąc z góry. Chce abym jej to teraz zapłaciła na konto jednak ja oczywiście odmówiłam mówiąc że praktycznie jej nie znam a nie chce być oszukana itp, znam takie przypadki. Kobieta zaczęła się tłumaczyć, że prześle mi dowód na posiadanie mieszkania itp i powodem abym zapłaciła to wszystko z góry jest to żę kilkakrotnie zdarzało jej sie że osoby rezerwowały pokój i albo nie przyjeżdżały albo nie miały z czego zapłacić. Zaproponowała abym przesłała pieniądze za pomocą Western Union itp w sensie w kategorii 'sender' podam np dane mojej mamy a w kategorii 'receiver' podam moje dane, a jej po prostu wyśle dowód przelewu i na będzie miała gwarancję że rzeczywiście przyjeżdżam i mam z czego opłacić lokum.
Oczywiście, gdybym miała wysłać kasę na konto nigdy bym się nie zgodziła b przyjadę i mieszkania nie ma. A co sądzicie o czymś takim? W sumie to ja będę jako odbiorca pieniędzy i będę mogła je odebrać. Czy to jakieś oszustwo czy kobieta rzeczywiście chce sie na prawdę upewnić?
Pomóżcie!!!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 23 maja 2013 10:03

Stary numer z Western Union - nigdy przenigdy nie wysylaj w ten sposob pieniedzy nikomu.

Ellyzka
Gastarbeiter
Posty: 9
Rejestracja: 23 maja 2009 20:15

Postautor: Ellyzka » 23 maja 2013 10:08

A możesz dokładniej powiedzieć o co chodzi z tym numerem, jak to wygląda?
Zdziwiło mnie, że babka strasznie sie upiera na przelew pieniędzy, pomimo że chciałam jej udowodnić w inny sposób że mam kasę...

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 23 maja 2013 10:16

Pierwszy lepszy przyklad z Google:

http://www.scambusters.org/nigerianscams.html

NIGDY nie wysylaj nikomu kasy przez WU nawet jak powiedza zebys zaadresowala do siebie ze niby "bezpiecznie", to stary przekret tutaj.


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 21 gości

cron