Ogólne rozmowy na tematy związane z mieszkaniem w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia mieszkaniowe można znaleźć pod adresem www.londynek.net/accommodation
myszka83
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2008 10:19

Ubezpiecznie do mortgage???

Postautor: myszka83 » 03 lut 2008 10:29

witam! czy moglby ktos zorientowany w temacie udzielic rzetelnej informacji na temat ubezpieczen na zycie przy mortgage! czytalam na necie troche na ten temat ale to wszystko nie do konca jasne dla mnie! widzialam osobno: life insurance, critical illness, jakies mortgage payment protection jakby trzeba wszystkie na raz a potem gdzie indziej pisza ze wystarcza jedno z nich!
dokladnie ktore rodzaje potrzebuje albo czy nie mozna jednego i wystraczy oraz jaki jest calkowity koszt tego co potrzebuje u gdzie konkretnie w jakich firmach to zalatwic.? z gory dziekuje za pomoc :)

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 03 lut 2008 12:43

1. Mortgage payment protection toubezpieczenie na wypadek utraty pracy (NIE z twojej winy). Wtedy splaty mortgage bierze na siebie ubezpieczyciel. Czasami placi tylko mortgage, czasami cos wiecej (to zalezy od opcji).
Cena ubezpieczenia zalezy od wysokosci mortgage. Dla przykladu ja place chyba okolo 25/mc za mortgage w wysokosci 64k



2. Life insurance - ubezpieczenie na zycie. Ma sens jesli na przyklad masz wspolny mortgage z niepracujacym partnerem i nie chcesz by w razie twojej smierci nie zostal bez srodkow do splaty.

3. Critical illnes insurance - tu nie jestem 100% pewny, ale zdaje sie ze chodzi o sytuacje kiedy z powodu choroby lub kalectwa nie bedziesz w stanie splacam mortgage.


Ubezpieczenia te NIE sa obowiazkowe.


Jedyne obowiazkowe ubezpieczenie przy mortgage to ubezpieczenie samego domu - gdyby dla przykladu sie spalil. Ubezpieczenie to NIE jest oprte na wysokosci mortgage ale kosztach odbudowy domu w tym miejscu.

myszka83
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2008 10:19

Postautor: myszka83 » 03 lut 2008 13:54

dziekuje za odpowiedz i mam prosbe czy moglibysmy porozmawiac na gg byloby mi latwiej! moje gg 2835783! na stronie directline znalazlam cos takiego
1)Fixed term life cover with critical illness
2)Mortgage life cover with critical illness
i teraz co jest tym co powinnam wybrac? dodam ze w porownaniu do waszych cen o czym pisaliscie na tym forach (130-230F) tu wychodzi podejrzanie tanio? bo 10-13F cena sie wacha? czy moze to nie to czego szukam? please help... dodam ze chce wziasc kredyt 60tys funtow na 3 bedroom! kredyt mozna se latwo polczyc kalkulatrami na necie ale martwia mnie ceny ubezpieczen potrzebnych do tego! im wiecej czytam tym mam wiekszy kociol tyle tego i nie wiem co trzeba! i prosba do ciebie czy moglbyz zerknac na strone direct line czy to to dobrze poszukalam czy Mortgage life cover with critical illness to jest to co ty placisz + to od krytycznych chorob! bardzo prosze! ps. a w jakiej ubezpieczalni ty brales to ubezp? i jaki jest koszt ubezp za mieszkanie? ja mam teraz jakiej ubezp z lloyds za 11F i wynajmuje one bedroom teraz! czy bede musiala miec drozsze lepsze ubezp na mieszkanie ktore chce kupic tzn. wiecej opcji wymagaja w tym? jestem zielona w tym temacie a chcialabym wszystko wiedziec tylko jestem poczatkujaca w tym wszystkim i starama sie jak najwiecej wiedziec i dobrze wszystko zrozumiec!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 04 lut 2008 08:45

Marc - nieobowiazkowe? wszystkie moze nie ale ubezpieczenie na zycie to chyba koniecznosc? juz na pewno przy first time buyers?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 04 lut 2008 12:50

Myszka: prosze posystematyzuj pytania. Najlepiej je ponumeruj.
Nie bedziemy rozmawiali na GG, bo moze te wiadomosci sie komus jeszcze przydadza.
Fixed term oznacza stala kwote przez jakis okreslony z gory czas i azwyczaj niemoznosc zerwania umowy przed tym czasem (oplata karna za wypowiedzenie umowy).

banita: wydaje mi sie ze nie jest (glowy nie dam). Ja mam mortgage payment protection + ubezpieczenie domu. Chyba ze ktores z nich obejmuje life, ale chyba nie. Moge zerkanc potem do warunkow ubezpieczenia ale to pod koniec tygodnia bo jestem strasznie zawalony praca. Zamkniecie miesiaca cholera :(

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 04 lut 2008 13:34

a ja mam na dom (chyba £17) i zycie (chyba £52 za 2 os)

od utraty pracy (jesli to tylko wtedy jak nie z twojej winy) to troche bez sensu chyba placic bo i tak w takim przypadku dostaniesz odszkodowanie z firmy ktore pokryje te koszty - ja tam wole miec na zycie, ktore zabazpiecza tez od chorob, wypadkow itp itd. jak bralismy kredyt do doradca opowiedzial historyjke (prawdziwa czy nie niewazne) ze najszybciej splacony ktedyt w jego 25 letniej historii to 3 tyg. Gosciu po zlozeniu podpisu dowiedzial sie ze mac cos nie tak z "jajkiem" i musili mu je usunac (z jednym da sie zyc:) ) i kredycik splacony z ubezpieczenia.

generalnie - koszty ubezpieczen sa tak male w porownaniu do wartosci kredytow ze warto miec ubezpieczenie na wszystko, nigdy nie wiesz co ci sie przytrafi i chyba nie chcialabys zeby nagle maz/chlopak/dziewczyna zostal(a) bez srodkow do zycia z wielkim kredytem na glowie?

skozystaj ze stron porownujacych rozne opcje kredytow i ubezpieczen a nie tak tego directline sie uczepilas, napewno znajdziesz lepsza oferte

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 05 lut 2008 19:38

Banita:

Nie. Utrata pracy nie z twojej winy to oznacza ze nie zwolnisz sie sam i nie zostaniesz wyrzucony. Ale pokrywa to tysiace innych mozliwosci: redundancies, bankructwo firmy, przeniesienie biura gdzie indziej, likwidacje twojego stanowiska itp itd.

W trzech slowach: pamietam jak dwa dni po zawarciu ubezpieczenia dowiedzialem sie ze w firmie beda redukcje.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 06 lut 2008 08:22

coz ja o brak pracy sie nie boje, zawsze cos sie znajdzie a jakby przycisnelo to i wymagania zmaleja wiec to dla mnie nie stanowi problemu

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lut 2008 12:21

owszem, ale mozesz jej szukac na przyklad dwa-trzy miesiace. A w miedzyczasie zaplacisz do kilku tysiecy na mortgage.

Zreszta, ja nie bede cie przekonywal, kazdy jest kowalem wlasnego losu. Ja osobiscie wole byc zabezpieczony.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 06 lut 2008 13:42

jakby sie cos takiego przytrafilo to nie bede glupi i bez pracy nie bede siedzal 3 miesiace, wezme pierwsza lepsza i dalej bede szukal

chodzilo o to ze napisales ze nie masz ubezpieczenia na zycie do mortgage (ale pewnie masz w pracy albo cus) a masz na utrate pracy wiec tlumaczylem czemu ja mam odwrotnie, tyle tylko :) kowalu :)

myszka83
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2008 10:19

Postautor: myszka83 » 06 lut 2008 16:56

dzieki wam za pomoc! jutro ide do agencji i popytalam jeszcze wsrod anglikow o ich doswiadczenia z kredytem! ale mam jeszcze do was pytanie czy moze ktos wie czy przysluguje working tax credit i child tax credit jezeli ma sie kredyt? bo w przyszlosci planuje dziecko i nie wiem czy po porodzie przez 3-4lata nie bede musiala podjac pracy jakiegos part time'a zeby sie zajac dzieckiem a moj partner by normalnie pracowal ale czy to jakos nie koliduje z tym to w koncu benefit swego rodzaju a np. housing benefit na kupiona chatke nie przysluguje bo skoro kupiles to zapomogi nie potrzebujesz! i moje drugie pytanie ile mniej wiecej placicie dla porownania za kredyty razem z ubezpieczeniem! moj kolega mowil ze dom za 135000F kupil na 35lat, oprocentowanie 8%, rata miesieczna mortgage+ubezpieczenie 900F! cos ok 70F ubezpiecznia domu i na zycie!

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 06 lut 2008 23:12

Nie mam pojecia, nigdy nie rodzilem dziecka :D
Zapytaj Odina, ten to juz z czworke urodzil. :lol:

Odiiiiiiiin!!!!

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 lut 2008 08:09

8%? na 35 lat? wariat i nic wiecej ...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 07 lut 2008 12:11

Bardzo duzo, rzeczywiscie.
Zwlaszcza ze jeszcze zapewne jest na tych ratach preferencyjnych. Przez pierwszy rok-piec lat.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 07 lut 2008 12:51

to ciekawe jakie ma potem:) 11.9%:) z kredytu na 135k robi sie 500k


Wróć do „Mieszkanie”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości

cron