Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 05 mar 2012 19:55

okej rozumiem i miało by to logiczne wytłumaczenie gdyby nie to ze zaprosili mnie właśnie nie jako polaka niestety
ale już pal go licho - myślałem ze ludzi zatrudnia sie ze względy na kwalifikacje a nie jakieś tam pochodzenie czy zapotrzebowanie na pochodzenie, głupie toto, nie wiem czy dobrze załapałem ironie ale chyba oczywiście ze mnie obchodzi mój nos czy inna cześć ciała - to naturalne , jestem raczej bacznym obserwatorem i byle kitu mi się raczej nie wciśnie mydląc oczy karta równych praw, za stary na to jestem.
Napisałem do tej firmy pismo z prośba o wyjaśnienie - zwyczajnie chce wiedzieć.
I nie obchodzi mnie tu czubek tylko mojego nosa ale tez i czubki innych polaków szukających w UK zatrudnienia. :Przecież musimy sobie pomagać co nie ;-)

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 05 mar 2012 21:08

rozumiem - z kwestia zbyt wysokiego wykształcenia już się kiedy spotkałem i jest to rutyna niestety, ale spytam jeszcze raz
dwa te same CV - identyczne dołączone do dwóch identycznych kwestionariuszy
cv + kwestionariusz A( polak, katolik, hetero, biała rasa) - odmowa
CV ( to samo) =kwestionariusz B ( np, hindus, arab lub inny, inna rasa , itd) ( to samo ogłoszenie o prace) - zaproszenie na Interviev.
Wszystko co piszesz jest prawda i zgadzam się z tym tylko właśnie ten aspekt mnie zastanowił, to wyglądało tak jakbym dwa razy wlazł do tego samego biura z tym samym CV tylko za każdym razem podałem inne dane o sobie i z rożnym skutkiem .

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 05 mar 2012 22:54

SadiBaxton pisze:rozumiem - z kwestia zbyt wysokiego wykształcenia już się kiedy spotkałem i jest to rutyna niestety, ale spytam jeszcze raz
dwa te same CV - identyczne dołączone do dwóch identycznych kwestionariuszy
cv + kwestionariusz A( polak, katolik, hetero, biała rasa) - odmowa
CV ( to samo) =kwestionariusz B ( np, hindus, arab lub inny, inna rasa , itd) ( to samo ogłoszenie o prace) - zaproszenie na Interviev.
Wszystko co piszesz jest prawda i zgadzam się z tym tylko właśnie ten aspekt mnie zastanowił, to wyglądało tak jakbym dwa razy wlazł do tego samego biura z tym samym CV tylko za każdym razem podałem inne dane o sobie i z rożnym skutkiem .


nadal uwazam ze tu cie fantazja poniosla i to niezle

SadiBaxton
Emigrant
Posty: 397
Rejestracja: 01 mar 2012 17:42

Postautor: SadiBaxton » 05 mar 2012 22:55

nie spoko nie jestem na anty i ze wszyscy przeciw mnie - za stary na to jestem, aż takiego ciśnienia na prace tez nie mam , po prostu nie schodzę poniżej pewnego poziomu , mam wypracowane ponad 10 letnie doświadczenie, znam języki i to nawet trzy biegle, zasady rekrutacji tez sa mi znane , zauważyłem tylko pewien dziwny fakt i zaalarmowałem zapytałem i takie tam. Mogę sobie spokojnie pozwolić na grzebanie w ofertach ( wiem wiem bucowato zabrzmiało- sorki) dlatego tym bardziej wiarygodne i uzasadnione moje zdziwienie i lekka konsternacja


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 89 gości