Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
egoist99
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2010 22:04

uczciwy czy nie?

Postautor: egoist99 » 02 lip 2010 11:02

Hej!dostałam ofertę pomocy przy znalezieniu pracy przez jakiegoś Rafała który jest niby księgowym i chce za to opłatę. Czy ktoś może wie czy on jest uczciwy czy nie?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Re: uczciwy czy nie?

Postautor: aina24 » 02 lip 2010 12:09

egoist99 pisze:Hej!dostałam ofertę pomocy przy znalezieniu pracy przez jakiegoś Rafała który jest niby księgowym i chce za to opłatę. Czy ktoś może wie czy on jest uczciwy czy nie?



Wchodzac w jakikolwiek uklad z self- employed i nie tylko normalna rzecza w anglii jest pytac o referencje i potwierdzenie adresu. Jesli jest uczciwy to zgodzi ci sie dac potwierdzenie adresu np z banku i cos jeszcze i jakies referencje. :roll: Jesli na slowo uwierzysz to tymbardziej pomysli ze jestes naiwna. Czesto ludzie nawet samym sobie nie ufaja dlaczego ty mialabys komus zaufac :roll: normalna rzecz powaznie cie potraktuje tylko.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Re: uczciwy czy nie?

Postautor: Usercostam » 02 lip 2010 12:21

egoist99 pisze:Hej!dostałam ofertę pomocy przy znalezieniu pracy przez jakiegoś Rafała który jest niby księgowym i chce za to opłatę. Czy ktoś może wie czy on jest uczciwy czy nie?


nie wolno pobierac oplat za znalezienie pracy. ktos cie chce oszukac po prostu

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 lip 2010 12:58

lol nie zauwazylam ze to o znalezienie pracy chodzilo :roll: moze i intencje ma dobre tylko se mysli nic za darmo, who knows... moze powiedz mu jak bede miala te prace to dam ci kase :D

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 lip 2010 13:41

aina24 pisze:lol nie zauwazylam ze to o znalezienie pracy chodzilo :roll: moze i intencje ma dobre tylko se mysli nic za darmo, who knows... moze powiedz mu jak bede miala te prace to dam ci kase :D


a moze niech po prostu zrobi loda.

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 lip 2010 15:58

kiedys moze i tak sie dalo a teraz jak trzy baby na jadnego faceta przypada to kto pierwszy ten lepszy :oops: nic za darmo any more..

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 02 lip 2010 16:31

aina24 pisze:kiedys moze i tak sie dalo a teraz jak trzy baby na jadnego faceta przypada to kto pierwszy ten lepszy :oops: nic za darmo any more..


a ty ile bierzesz za loda ?

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 02 lip 2010 18:02

ostatnio carmelowy £5.44 w tesco mnie kosztowal... :D

egoist99
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2010 22:04

Postautor: egoist99 » 02 lip 2010 20:44

Konkretnie to chodziło mi o ogłoszenie które ukazuje się na Londynku - sprzątanie hoteli.Niejaki Rafał oferuje taką prace całkowicie legalnie tylko po podpisani wszystkich dokumentów chce skasować 35 funtów ponieważ twierdzi ze jest pośrednikiem. Czy ktoś z forumowiczów wysyłał CV pod to ogłoszenie i korzystał z pomocy tego pana i może coś podpowiedzieć czy nie jest oszustem?Proszę tylko o odpowiedzi. Z góry dzięki!

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 02 lip 2010 20:48

egoist99 pisze:Konkretnie to chodziło mi o ogłoszenie które ukazuje się na Londynku - sprzątanie hoteli.Niejaki Rafał oferuje taką prace całkowicie legalnie tylko po podpisani wszystkich dokumentów chce skasować 35 funtów ponieważ twierdzi ze jest pośrednikiem. Czy ktoś z forumowiczów wysyłał CV pod to ogłoszenie i korzystał z pomocy tego pana i może coś podpowiedzieć czy nie jest oszustem?Proszę tylko o odpowiedzi. Z góry dzięki!


Ogloszenia na Londynku to szambo i nic wiecej.

Calkiem legalnie? Jak bierzez kase to nie calkiem legalnie bo branie kasy za prace jest nie legalne.

Lo matkooooooooooooooooo :roll:

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 03 lip 2010 12:30

gdzies cos podobnego czytalam, nie wiem czy na londynku czy ktos mi to opowiadal, ze wlasnie bylo kilku polakow w hotelu co tak sie zmowilo z wlascicielem, ze polacy szukali dziewczyn do sprzatania, pobierali kase za znalezienie pracy i ok fakt przepracowala ta osoba kilka tygodni dostala czesc pieniedzy i zostala zwolniona na podstawie tego ze nie jest busy a ze ona najkrocej pracuje to musza ja zwolnic. Tak wiec w ten sposob zatrudniali w kolko nowe osoby i zarabiali na tym... lepiej sama powysylaj CV do hoteli, wejdz na strone w google, wstaw hotele in london imailem powysylaj CV a w tresci napisz ze szukasz pracy w sprzataniu, co cie kosztuje. Kiedys pracowalam w recepcji i pamietam, ze takie CV przychodzily, ja je drukowalam i menagerowi podawalam nawet jesli nie bylo ogloszenia o prace to czasem poprostu odzwanial i zatrudnial :D moze bedziesz lucky :D


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 25 gości

cron