Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
coi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2010 21:24

Chcę płacić National Insurance

Postautor: coi » 31 maja 2010 21:28

pracuję part time i nie płacę żadnych podatków-niestety:( ale chcę opłacać chociaż national insurance. czy ktoś wie jak, gdzie mogę to zrobić?
nawet nie wiem, czy jadąc do Polski mam jakiekolwiek ubezpieczenie zdrowotne-przecież nie pracuję w kraju,wiec nie odprowadzam żadnych składek a nie wiem czyu mogę wyrobić angielską wersję EKUZ.
ja po prostu chcę mieć zabezpieczone tyły. chcę coś opłacać, w miarę legalnie...
czy ktoś może mi pomóc??

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 01 cze 2010 09:03

wyrob sobie EKUZ/EHIC tutaj: http://www.ehic.uk.com/apply.html

placeniem NI sie nie przejmuj. kiedys ktos madry w tym kraju stwierdzil ze skoro ktos nie zarabia to skad ma miec na "danine" dla panstwa dlatego ci co malo zarabiaja nie placa wcale a nie jak w polsce nawet jak masz milion na minusie to zus trzeba bulic.

EDIT: dopiero teraz zatrybilem - jesli piszac ze pracujesz part time i nie placisz podatkow mialas/es na mysli prace na czarno no to rzeczywiscie nie jestes ubezpieczona/y a twoim rozwiazaniem bedzie LEGALNA praca

aina24
Rezydent
Posty: 2989
Rejestracja: 29 sty 2010 15:34

Postautor: aina24 » 01 cze 2010 12:29

albo znajdz sobie jeszcze gdzies dodatkowa legalna prace np na 1 dzien.. a tu na czarno dalej pracuj.. poprostu chodzi o to by byc ubezpieczonym.. :roll:


mi kurde przy part time duzo odcinaja mam ten sam tax code ale ze wzrostem pensji widocznie wiecej place :x

coi
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 31 maja 2010 21:24

Postautor: coi » 01 cze 2010 20:09

hej, dzięki za odpowiedzi.
ale ja pracuję legalnie na part time, tylko no dobrze na wpół legalnie, bo pracuję na cały etat, ale szef wykazuje, ze płaci mi niecałe 100 fintów tygodniowo, czyli tyle, żebym nie musiała płacić żadnych podatków. z tego względu nie wiem nawet czy mogę wyrobić angielski odpowiednik polskiego EKUZ. chciałabym płacić ten NI, tak żeby mieć jakiekolwiek zabezpieczenie.
a o pracę legalną nie jest tak łatwo niestety.
w każdym razie czy teraz ktoś mi może odpowiedzieć na pytanie jak mamto wszytsko zrobić??:)
Cheers:)

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 02 cze 2010 08:51

jesli pracujesz legalnie na pol etatu (nie wazne ile dostajesz do reki) to napewno masz NIN i mozesz sie wystapic o karte pod podanym linkiem

uzo777
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2010 16:44

potwierdzeniem opłacania składek ubezpieczenia społecznego

Postautor: uzo777 » 20 sie 2010 16:48

potwierdzeniem opłacania składek ubezpieczenia społecznego w anglii jest statment of national insurance contribution, wydawany przez :

national insurance contributions office
• contact point
national insurance contributions office
• address
hmrc
benton park view
newcastle upon tyne
ne98 1zz
• phone number
0845 302 1479
• website (opens new window)
http://www.hmrc.gov.uk/nic
• opening hours
monday to friday 8.00 am to 5.00 pm


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 63 gości

cron