Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Begginer
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2010 15:11

Pierwszy wyjazd. Nowy początek. Jak to wszytko objąć?

Postautor: Begginer » 21 lut 2010 15:30

Witam

Sytuacja osobista i finansowa (nie wdawajmy się w szczegóły) skłoniła mnie do decyzji o wyjeździe za granicę. Wiem, ze to nie łatwa sprawa, ale wiem że taka zmiana będzie dla mnie zbawienna, więc jestem gotowy podjąć ryzyko.

Ponieważ znam dosyć dobrze język angielski (poziom upper-intermedite) zdecydowałem się na się na Wielką Brytanię. Interesuję się się sztuką, więc Londyn wydaje mi się doskonałym miejscem. Póki co mam 21 lat i kończę drugi rok grafiki na uczelni oferującej (moim zdaniem) bardzo słaby poziom kształcenia. Zdecydowałem że to już mój ostatni rok w tej instytucji.

W związku z moimi planami proszę o rady. Jak najlepiej "zaczepić się" w Londynie (lub okolicach)? Nie pojadę w ciemno, rodziny też tam nie mam. Zależy mi na pracy która pokryje koszty mojego pobytu w UK (mam małe wymagania) i jeszcze odrobinę zostanie do odłożenia. Żadnej pracy się nie boję.

Wiem o au pair, work&travel... ale w sumie różne rzeczy (również zniechęcające) o tych programach słyszałem. Czy istnieje jakaś, firma instytucja (gna zaufania) która zajmuję się pomaganiem polakom chcącym zacząć życie na wyspach? Chodzi mi o początkowy etap (praca, mieszkanie, formalności). Czy jest może jakaś uczciwa osoba prywatna która poszukuje kogoś do pracy i jest w stanie mi również pomóc znaleźć zakwaterowanie i odnaleźć w pierwszych tygodniach w nowym kraju. Z chęcią poznam też młode osoby z Polski w podobnej do mnie sytuacji (z podobnymi planami), bo może wspólny wyjazd jest niezłym pomysłem.

Będę wdzięczny za każdą rzetelną wskazówkę

Pozdrawiam :wink:

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 22 lut 2010 01:37

Po przeczytaniu tekstu powyzej.. slabo mi sie zrobilo....powaznie...

Begginer
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2010 15:11

Postautor: Begginer » 22 lut 2010 18:11

To może napiszesz dlaczego. Co złego jest w moim myśleniu? Po to tu napisałem żeby usłyszeć opinie innych. :roll:

BemolElblag
Gastarbeiter
Posty: 57
Rejestracja: 23 cze 2009 11:54

Postautor: BemolElblag » 25 lut 2010 01:36

Najgorsze na początku będzie znalezienie lokum. Podstawą są jakieś oszczędności. Pierwsze dni możesz przetrwać w hostelu i w tym czasie biegać co Single/Double Room oraz pracą. Co do pracy, to musisz zwyczajnie chodzić od lokalu do lokalu i pytać czy nie potrzebują kogoś. Oczywiście z CV, mimo braku doświadczenia w UK warto zrobić jakiekolwiek. Na start załapiesz się jak większość na zmywak "kitchen porter" lub jako zbieracz szklanek "bar back" itp... W chwili obecnej rusza powoli zapotrzebowanie na staff w pubach i restauracjach. Poleciłbym Ci uderzenie na West End, tam jest masa lokali i najprawdopodobniej coś znajdziesz :) Ja bym tak wystartował na Twoim miejscu, a potem szukał odpowiedniej pracy.
Pozdrawiam

Begginer
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2010 15:11

Postautor: Begginer » 25 lut 2010 09:54

dzięki BemolElblag, to są jakieś konkretne rady :D

BemolElblag
Gastarbeiter
Posty: 57
Rejestracja: 23 cze 2009 11:54

Postautor: BemolElblag » 26 lut 2010 15:41

I nie zapomnijmy o Job Centre Plus itp :) I tak trzeba się tam zarejestrować, aby uzyskać NIN, więc przy okazji o oferty pracy można popytać.

danielcarpedm
Gastarbeiter
Posty: 43
Rejestracja: 03 kwie 2010 00:27

Postautor: danielcarpedm » 03 kwie 2010 16:53

Skonczenie szkoly nie byloby zlym pomyslem nawet biorac pod uwage poziom. Tutaj tak zwanie specjalisci w swoich dziedzinach czesto nie pokazuja zbyt dobrego poziomu, ale dostaja prace bo maja papier i to sie liczy.

Ja zadnego papieru nie zdobylem i musze liczyc tylko na dosiadczenie, a jesli bym pracowal na zmywaku, to na dobra prace ym raczej nie liczyl.

Tutaj glownie patrza na ciaglosc pracy i papiery.

Pozdrawiam


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 87 gości