Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
user1459961
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 02 wrz 2008 16:07

Ilość godzin w pracy - maksymalny czas pracy w tygodniu

Postautor: user1459961 » 11 wrz 2009 23:03

Witam,
chciałbym rozwiać moje wątpliwości związane z ilością godzin w pracy.
Spotkałem się z opinią w jednej z agencji ,że zgodnie z obowiazującymi przepisami w Uk pracownik nie może pracowac w tygodniu więcej niż 48 godzin ,bo naraża to danego delikwenta na jakies sankcje ,kontrole czy coś w tym rodzaju. Z drugiej strony znam wiele osób ,które miesiącami pracują po 50 a nawet 60-70 godzin w tygodniu. Czy przepisy przepisami a życie toczy się własnym torem ? Czy moze mamy doczynienia z jakims martwym przepisem ?Czy to kwestia czasu i " pracusie po 60 godzin" w tygodniu będa napietnowani czy będa mieli problemy? Czy moze 48 godzin mozliwe jest tylko u jednego pracodawcy a gdy jest dwóch lub wiecej to tego ograniczenia nie ma ?Wydaje mi sie ,że problem jest warty przedyskutowania na tym forum. Ciekawy jestem opinii,pozdrawiam
Ad

bluearmy
Gastarbeiter
Posty: 85
Rejestracja: 07 kwie 2009 15:32

Postautor: bluearmy » 12 wrz 2009 21:41

no ok. a co z osobami ktore zapierdzielaja po 60-70 godzin i nie pracuja przez agencje???
firma potraktuje ich jako wolontariuszy placac tylko podstawowa stawke?

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 12 wrz 2009 21:55

u mnie w firmie ludzie podpisuja oswiadczenie ze zgadzaja sie na prace pow 48 h i jest ok, w kazdej chwili moga sie z tego oswiadczenia wycofac dajac 30 dniowe wypowiedzenie warunkow tego oswiadczenia


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron