Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Screamel
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2009 09:03

Nurtujący dylemat-lider produkcji w Pl czy emigracja do UK?

Postautor: Screamel » 27 lip 2009 09:41

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, na początek chcę Was wszystkich serdecznie przywitać :)

Ale wracając do tematu. Nurtuje mnie pewna kwestia, otóż pracuję obecnie jako lider linii produkcyjnej w jednym z wielkich kołchozów (produkcja LCD) w woj. kuj-pom. Mam 26l, angielski na poziomie średniozaawansowanym, wykształcenie wyższe telekomunikacyjne, certyfikat CISCO CCNA i zero doświadczenia w wyuczonym zawodzie. Los chciał, że od razu po studiach dostałem ofertę pracy jako asystent lidera produkcji a następnie awansowałem na lidera produkcji w obecnej firmie. Z pozoru wydawać by się mogło, że lepszej kariery wymarzyć sobie nie można...ale powiem Wam szczerze, że po dwóch latach mam już tego dosyć, jestem wypalony i zniechęcony. Z doświadczenia mogę Wam powiedzieć, że w Polsce, nieistotnie jakie masz wykształcenie, doświadczenie, ile znasz języków, rola kierownika linii sprowadza się do roli "poganiacza ludzi"- skur**la, bez skrupułów nadającego tempa produkcji. Masz stać nad linią i poganiać ludzi by wydajniej pracowali... :/ Jak na polskie warunki nie zarabiam mało (trochę więcej niż średnia krajowa), ale czuję że cała moja edukacja poszła na marne :( Natomiast gdy próbuję szukać w Polsce pracy w telekomunikacji, teletransmisji czy sieciach komputerowych to ze względu na brak doświadczenia proponują- 2000- 2500 brutto :/ ....konkludując ... czy w Polsce aby zarabiać godziwe trzeba być skur***lem (jak w obecnej pracy) czy może robić to co się lubi ale za marne grosze ? Jak to wygląda w UK ? Jak wygląda obecnie rynek pracy IT na wyspach ? Chcę na wiosnę 2010 spakować walizki z moją narzeczoną i spróbować nowego życia. Może tam łatwiej o godziwa pracę w IT za godziwe pieniądze...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2009 11:38 przez Screamel, łącznie zmieniany 1 raz.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 27 lip 2009 10:49

Wyjezdzaj. Jak masz certyfikat CISCO na pewno cos znajdziesz.
Na poczatek mozesz sprobowac w jakichs firemkach, gdzie sie wyjezdza do klientow naprawiac im windowsy... moze nie jest to ambitne i sporo platne, ale nauczysz sie jezyka lepiej i bedziesz mial doswiadczenie do CV.
Masz jeszcze odpowiedni wiek na wyjazd i mozliwosc eksperymentowania.
Nie ma sensu meczyc sie w pracy ktora Cie wypala.
Poki jeszcze pracujesz, wez jakis kredyt, zeby moc przezyc w UK jakis czas, gdy bedziesz szukal pracy.
Np. 10 000, 2/3 przeznacz na splacanie go kiedy nie bedziesz miec pracy, a jak juz znajdziesz, to szybko splacisz reszte.

Screamel
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2009 09:03

Postautor: Screamel » 27 lip 2009 11:34

usercostam pisze:Wyjezdzaj. Poki jeszcze pracujesz, wez jakis kredyt, zeby moc przezyc w UK jakis czas, gdy bedziesz szukal pracy.
Np. 10 000, 2/3 przeznacz na splacanie go kiedy nie bedziesz miec pracy, a jak juz znajdziesz, to szybko splacisz reszte.


Na szczęście udało mi się przez te dwa lata odłożyć trochę pieniędzy. Myślę, że do wiosny przyszłego roku jeszcze trochę odłożę i będzie mnie stać aby kupić ze 2000 funtów. Jestem świadomy kryzysu jaki panuje na świecie i wyjazd w tym przypadku ze 100 funtami w kieszeni mógłby być jedynie głupotą.

Screamel
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2009 09:03

Postautor: Screamel » 05 sie 2009 12:05

Zgłębiając powyższy temat, czy ktoś z Was pracował lub mieszkał w Trowbridge lub w okolicach ? jak wygląda tam sytuacja z rynkiem pracy ?

angik
Posty: 0
Rejestracja: 21 sty 2009 05:30

Postautor: angik » 06 sie 2009 07:34

Tutaj to roznie bywa troche szczescia tez sie przyda. Znam informatyka ktory pracuje w magazynie i studiuje tutaj informatyke choc jest po polskiej politechnice w w/w kierunku. Moze dlatego ze w malej dziurze mieszkamy? W kazdym razie mozesz sprubowac moze nie od razu sie uda ale kiedys pewnie tak. Powodzenia.

Screamel
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2009 09:03

Postautor: Screamel » 06 sie 2009 11:17

AngiK pisze:...Znam informatyka ktory pracuje w magazynie i studiuje tutaj informatyke choc jest po polskiej politechnice w w/w kierunku...


A na jakiej uczelni studiuje ? W Trowbridge jest uniwersytet ? Czy może dojeżdża do któregoś z pobliskich miast, takich jak Bath ? Słyszałem, że Uniwersytet w Bath jest jednym z lepszych w Anglii.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 sie 2009 12:54

AngiK pisze: Znam informatyka ktory pracuje w magazynie i studiuje tutaj informatyke choc jest po polskiej politechnice w w/w kierunku.


To chyba nie informatyk, a idiota ;)

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 sie 2009 12:58

Hej ona miala na mysli chyba magazyn tj gazete , czy ja juz zle czytam ?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 sie 2009 13:15

OH prosze wybaczyc mam migrene i ledwo widze (przepracowalam sie :wink: ) 8) a swoja droga ide po okulary .
hej a co tu pi****lic ja znam doktora co w asda polki napelnia ! i tyle mu uniwersytet dal phi

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 sie 2009 13:52

71jkc pisze:OH prosze wybaczyc mam migrene i ledwo widze (przepracowalam sie :wink: ) 8) a swoja droga ide po okulary .
hej a co tu pi****lic ja znam doktora co w asda polki napelnia ! i tyle mu uniwersytet dal phi


To nie doktor, a idiota.

banita
Rezydent
Posty: 7320
Rejestracja: 31 sie 2007 07:34

Postautor: banita » 06 sie 2009 14:04

Obrazek

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 sie 2009 16:49

blondynek pisze:ooo, banita - to jest bardzo ladne :D


Naprawde podoba ci sie ?

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 06 sie 2009 17:02

ohhhhhhhhhhh co wy weprawiacie pod moja nieobecnosc ?


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 91 gości