Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
BasiaMarc
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 21 cze 2009 11:18

Praca opiekunki dla polskich dzieci?

Postautor: BasiaMarc » 21 cze 2009 11:20

Witam!!
Mam prosbę i bardzo proszę o pomoc. W sierpniu wyjeżdzam z całą rodziną do Anglii. mam rocznego synka i 4-letnią córkę. Wiem że córka może tam iśc do przedzkola ale ze względu na synka moja dyspozycyjnośc będzie mocno ograniczona.Mój mąż będzie pracował. Mam jeszcze tam 3 rodzeństwa, ale wiadomo że każdy ma swoje życie. Zastanawiałam się w jaki sposób można zostac tam opiekunką do dzieci. Z tego co wiem to opiekunki zajmują się tam kilkoma dziecmi. Dlatego zastanawiam się czy jest jakaś możliwosc zostania opiekunką -polskich dzieci (gdyż takich jest tam bardzo dużo).
Bardzo proszę o pomoc jeżeli ktoś wie cos na ten temat.
Dziękuję za odpowiedz.
Basia

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 23 cze 2009 00:30

Ok to na nasz jezyk tlumaczac masz dziecko i chcesz otworzyc prywatne przedszkole !!? i chcesz porady a moze dofinansowania tez ? przyjedz zobacz funty na drzewach nie rosna ha ha ha ! a legalnie duzo zobowiazan musisz spelnic zeby taka placowke otworzyc !
jak by nie bylo zycze powodzenia

goodnews
Gastarbeiter
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2009 23:57

Postautor: goodnews » 02 lip 2009 01:27

Najłatwiej przez ogłoszenie sie w polskiej prasie lub internecie. W Twoim przypadku rozsądnie będzie szukać prywatnie jednej rodziny. Mając własne dziecko pod opieką trudno będzie przekonać 2 rodziny, że będziesz w stanie zajmować się kolejnym dzieckiem w pełni dbając o jego bezpieczeństwo i rozwój.
Warunki współpracy (miejsce opieki, dodatkowe wydatki, wynagrodznie) zależą od zamożności rodziny. Jednak nie liczyłabym na kokosy chyba, że trafi ci się dobra rodzina. Profesionalna zarejestrowana opiekunka (childminder) bierze około 5 funtow za godzine ale rodzina może starać sie o zwrot tych pieniędzy z podatów więc realny kosz dla nich może być np 2 funty za godzine. Słyszałam również o niektórych opiekunkach (nie zarejestrowanych) biorących 10 funtów za dzień.

Chciałabym jednak zwrócić Twoją uwagę na dość wysokie koszty przedszkola, szczególnie w Londynie. Z mojego doswiadczenia w szukaniu przedszkola dla mojej córeczki wiem, że koszty mogą sięgnąć 800 Funtów na miesiąc przy oddaniu dziecka pod całodzienna opiekę 8-18. Można stać się o zwrot tyczh kosztów. Jeśli mąż mało zarabia to zwrot ten może być dość spory - chyba do 80 %.

Żeby zostać "profesjonalną" opiekunką we władnym domu (do 5-ga dzieci) - Childminder należy spełnić szereg warunków łączenie odpowiednim przeszkoleniem, inspekcją miejsca opieki nad dziećmi (domyślnie twój dom), ubezpieczeniem i rejestracją działalności. Jednak wszystko jest możliwe jeśli będziesz mieszkała odpowiednie lokum i w miarę mówisz po angielski (potrzebne będzie do szkolenia).

Życzę powodzenia


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 73 gości

cron