Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
user2122719
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 13 cze 2009 16:40

Zakaz używania telefonu komórkowego w pracy?

Postautor: user2122719 » 13 cze 2009 16:55

czy jest przepis mowiacy jednoznacznie ze w czasie godzin pracy nalezy miec wylaczony tel komorkowy.Od paru tygodni dochodzi do spiec miedzy mna a menagerem.Denerwuje sie gdy slyszy dzwiek dzwonka mojego telefonu,poniewaz jestem mechanikiem samochodowym sila rzeczy zdarza sie ze dzwonia do mnie w czasie godzin pracy znajomi lub klienci aby umowic sie na naprawe.Staram sie oddzwaniac w czasie przerwy,lecz czasami czasami musze odebrac aby poinformowac ze zadzwonie pozniej
Uzylem argumentu,,,,,dlaczego nie reaguje na palaczu ktorzy w czasie godzin pracy robia przerwe na papierosa Jezeli chce moge razem z nimi palic ale telefonu nie moge uzywac...odebralem to jako swego rodzaju dyskryminacje ,poniewaz ja nie pale i jestem wrogiem tego nalogu

71jkc
Rezydent
Posty: 1468
Rejestracja: 08 kwie 2009 20:16

Postautor: 71jkc » 13 cze 2009 17:39

Jesli uzywasz telefonu w czasie pracy w twoim prywatnym interesie to ja jako szef tez bym sie zdenerwowala bo nie za to ci place ! A jak tlumaczysz ze prywatna naprawa auta to tylko oleju do ognia dodajesz bo czemu on mial by ci pozwolic robic jakies interesy na boku jak on ci za ten czas placi .
ps jest takie ustalone albo raczej niepisane prawo ze mobile to tylko moga byc uzywane w emergency situations jesli nie jest podstawowym narzedziem pracy . (jak ktos wie cos innego to prosze mnie sprostowac)

darekzlondku
Emigrant
Posty: 858
Rejestracja: 15 paź 2007 23:09

Postautor: darekzlondku » 13 cze 2009 19:16

...wylacz telefon, przedtem nagraj widomosc na "sekretarce", ze ble ble + oddzwonisz pozniej . zobaczysz, ze bedzie wilk syty i owca cala...
... w mojej profesji tez nie jest mile widziane abym rozmawial w czasie gdy wykonuje czynnosci sluzbowe... to nie Polska...


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 98 gości