Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
user878779
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2009 14:11

Self-employed tax return

Postautor: user878779 » 30 maja 2009 14:47

Witam,

Chcialbym rozliczyc sie z podaku za rok 08/09 ale mam problem z sumowaniem moich zarobkow. Jako self-employed wyplate otrzymuje tygodniowo wraz z payslip'em. Niedawno przyslali mi rowniez z firmy miesieczne statement'ty.
Liczba z sumowanych payslip'ow z calego roku nie zgadza sie z liczba zsumowanych miesiecznych statement'ow. (Zarobki na miesiecznych statement'ch wygladaja na zanizone).
Wedlug payslip'ow zarobilem okolo 32000, a wedlug miesiecznych statement'ow okolo 27000
Co oznacza "Excl vat" przy 'Gross amount paid'? znajdujace sie miesiecznych statemnt'ach.
Na http://www.hmrc.gov.uk/sa/software.htm podaja, ze sa dostepne inne darmowe programy do rozliczania podatku ale nie udalo mi sie zadnego znalezsc. Zanim wypelnie formularz on-line wolabymn najpierw na sucho policzyc podatek za pomoca takiego programu.

Pozdrawiam

Marcin


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 8 gości