Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
deprecha
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2009 14:33

Szukam pracy - jak znaleźć pracę?

Postautor: deprecha » 13 maja 2009 14:37

Jestem w Londynie od 3 miesięcy i wciąż nie mogę znaleźć pracy. Nie mam much w nosie i nie jestem wielką damą. W Polsce pracowałam jako dziennikarz i menadzer klubu bluesowego, ale wiem, że póki co tu nie mogę podjąć podobnej pracy dlatego szukam jakiejkolwiek. Byłam tez nianią przez dwa lata, nie gardzę żadną pracą. Pomóżcie. Mam już taką depresję i nie wiem co robić. Setki cv nie przynoszą efektów. Mam 24 lata i na imię Monika.

Dziękuję za każdą odpowiedź

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 13 maja 2009 14:50

Standardowo:

Jak ze znajomoscia jezyka?

Jakiej pracy szukalas?

Mialas jakies interview?

Probowalas jobcenter / gumtree / monster / reed / etc ?

Moze cos nie tak z CV - udostepnij gdzies to ktos moze poprawic. Dobre CV to podstawa.

deprecha
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2009 14:33

Postautor: deprecha » 13 maja 2009 14:57

angielski podstawowy szerszy hehe, rozumiem prawie wszystko gorzej z gadaniem.

szukam wszędzie
cv mam dobre podobno
bylam na kilku spotkaniach , ale albo sie okazywał wyzysk albo, że odpowiedzi za miesiąc

niania wszędzie z zamieszkaniem
sprzątanie od 25 roku życia
agencja chyba mi pozostaje hehe

woo
Emigrant
Posty: 285
Rejestracja: 07 maja 2008 14:17

Postautor: woo » 13 maja 2009 16:02

CV powinno byc pisane pod prace. Piszesz
W Polsce pracowałam jako dziennikarz i menadzer

a chcesz np sprzatac - moga Cie nie chciec wlasnie z tego powodu. Zmieniaj CV w zaleznosci od posady na jaka aplikujesz.

Jesli pracowalas jako dziennikarz to sprobuj w prasie polonijnej, albo chociazby pisz arty tu na londynku.

deprecha
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2009 14:33

Postautor: deprecha » 13 maja 2009 19:49

pisz ejuz dla jednej polskiej gazety dla innych nie będę bo wszyscy chcą bym pisała za friko w zamian za rekomendacje. W radio też tu mnie chcieli ale też abym pracowała za darmo.więc to odpada.

nicola21
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2011 22:26

czesc

Postautor: nicola21 » 15 maja 2009 11:50

Piszesz ze szukasz juz 3 miesiace? :shock: To dosyc dlugo. A masz wogole jeszcze na utrzymanie? niestety od kilku miesiecy panuje tu kryzys ze znalezieniem pracy,wiec nie wiem czy nie byloby ci lepiej wrocic narazie do Polski i szukac czegos w Polsce. a jak juz bardzo chcesz tu zostac,to moze dobrze by bylo zaczepic sie na kilka miesiecy do pracy jako opiekunka z zamieszkaniem. Taka prace, znajdziesz szybciej.A miedzy czasie,bedziesz mogla sobie szukac lepszej na przyszlosc.

deprecha
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 13 maja 2009 14:33

Postautor: deprecha » 15 maja 2009 12:58

To pomysł dobry, ale nie praktyczny. Z Polski wyjechałam nie za pracą, ją właściwie zostawiłam i przyjechałam do narzeczonego. On pracuje. Dlatego nie mam problemów z utrzymaniem. Więc mieszkanie gdzieś nie wchodzi w grę, ani powrót do Polski ponieważ on nie zamierza wracać. Ja tam bez problemu bym odzyskała swoje prace.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 92 gości