Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
krzysiek255
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2009 10:05

NIN - jeszcze raz prośba o informację

Postautor: krzysiek255 » 02 kwie 2009 10:07

:)
zlozylem aplikacje o nim odpowiedz mam miec od 2 do 4 tygodni:) ale pracodawca chce ten nim juz teraz do wyplaty...i co mam teraz zrobic? tymczasowego juz sie nie stosuje? czy teraz pracodawca powinien wykonac jakis ruch czy ja? nigdzie na necie nie moge znalezc zadnych odpwoiedzi:(
z gory dzieki za jakas rade:)

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 03 kwie 2009 06:13

Oj, przyjacielu, coś mieszasz.
Na NIN nie składa się żadnej aplikacji. Dzwonisz, rozmawiasz, dostajesz termin wizyty w Jobcentre. Jedziesz na spotkanie a po paru dniach dostajesz pisemko z NIN a po jakimś czasie przychodzi karta do Ciebie...

Chyba że pokićkał Ci się WRS z NIN, ale to i tak masz miesiąc na wyrobienie sobie wszystkiego i pracodawca nie ma co gadać.

krzysiek255
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2009 10:05

Postautor: krzysiek255 » 03 kwie 2009 07:13

:)
tak sie napisalo z ta aplikacja...bylem juz w jobcentre...mialem interview i wszystko ok....przysla mi za jakies 2 czy 4 tygodnie nin ale czy do tego czasu jeszzce bez ninu pracodawca moze mi normalnie przelewac peniadze z wyplaty na konto?

gherbid
Rezydent
Posty: 1506
Rejestracja: 16 kwie 2008 19:18

Postautor: gherbid » 03 kwie 2009 18:42

Za 2 lub 4 tygodnie? :shock:
Nowy chłopaczek w firmie miał w poniedziałek interwiev, a dzisiaj już miał pismo z numerem. Kartę doślą mu później.
Jakieś patologiczne to JC masz tam u siebie :D

Wracając do tematu. Pracodawca MUSI Ci zapłacić. Jeżeli jeszcze nie masz NIN, to wystawi Ci tymczasowy numer. Żadna filozofia a i łaski nie robią.

kaslawka
Rezydent
Posty: 1830
Rejestracja: 07 paź 2007 13:54

Postautor: kaslawka » 03 kwie 2009 21:21

Gherbid, zalezy ktory JC, ja na swoj prawie poltora roku temu czekalam 3 tyg, zalezy jak duze skupisko emigrantow w danym miejscu sie miesci :lol:

Jest cos takiego nadal jak emergency tax code? Chyba tego sie uzywa poki nie masz NIN, a pozniej ci zwroca nadwyzke jak bedziesz sie rozliczal z rocznego podatku...

haine
Gastarbeiter
Posty: 22
Rejestracja: 14 paź 2008 00:59

Postautor: haine » 03 kwie 2009 22:47

kaslawka pisze:Jest cos takiego nadal jak emergency tax code?


Jest, ale to nie ma nic wspólnego z NIN. A NIN nie ma z kolei nic do wypłacania bądź nie pensji.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 15 gości