NIN

Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 24 lip 2013 13:57

m0nixa pisze:Mam pytanie
Przyjechalam po raz pierwszy na poczatku lipca do londynu i odrazu w ten sam dzien znalazlam prace. Niedawno dali mi do wypelnienia Personal details form w ktore musze wypelnic. Z tego co widze to na payment mam juz NIN. Wiec czy w tym wypadku musze umawiac sie na spotkanie i wyrobic nowy? Czy po prostu przepisac z paymant ten sam na Personal details? I czy konieczne jest zakladanie konta bankowego? Z gory dziekuje za odpowiedz


Jeśli nie wyrabiałaś to musisz. Ten co masz wpisany to jest na pewno tymczasowy.
Nie ma obowiązku posiadania konta bankowego w UK, ale mało który pracodawca zapłaci ci w gotówce.

m0nixa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 24 lip 2013 01:03

Postautor: m0nixa » 29 lip 2013 20:47

Hej
Umowilam sie na spotkanie w sprawie NiN, jestem dosc krotko w Londynie, po przyjezdzie zatrzymałam sie u kolegi w domu. Na rozmowe mam przyniesc potwierdzenie adresu co mam im powiedziec w takiej sytuacji, nie wynajmuje zadnego pokoju nie mam zadnego dokumentu potwierdzajacego miejsce zamieszkania w Londynie? Czy moge miec problem z uzyskaniem NINu?

Saguaro1
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2013 11:07

Postautor: Saguaro1 » 19 sie 2013 12:08

m0nixa pisze:Hej
Umowilam sie na spotkanie w sprawie NiN, jestem dosc krotko w Londynie, po przyjezdzie zatrzymałam sie u kolegi w domu. Na rozmowe mam przyniesc potwierdzenie adresu co mam im powiedziec w takiej sytuacji, nie wynajmuje zadnego pokoju nie mam zadnego dokumentu potwierdzajacego miejsce zamieszkania w Londynie? Czy moge miec problem z uzyskaniem NINu?


Cześć.

List który dostaniesz na podany adres zabierz ze sobą na spotkanie jako potwierdzenie adresu ;) Pozdrawiam

campagnard
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 26 sie 2013 11:17

Postautor: campagnard » 26 sie 2013 11:35

Może głupie pytanie, ale od kogoś tu słyszałem to.
Jak przyjechałem do Anglii jakieś 2 miesiące temu, to znalazłem pracę bez NIN-u. W trakcie pracy umówiłem się telefonicznie na spotkanie w urzędzie, przeszedłem spotkanie, pogadałem, pokazałem to co miałem najlepszego. Po 2 tygodniach przesłali mi list z NIN-em i wiadomością, że go otrzymałem (rzecz oczywista). Jednak mój znajomy powiedział mi, że to jest tymczasowy NIN. Powiedział, że trzeba zapłacić i wyrobić normalny, bo ten jest tymczsowy. Czy on jest poważny? Czy coś u się popierdzieliło?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 26 sie 2013 13:41

campagnard pisze:Może głupie pytanie, ale od kogoś tu słyszałem to.
Jak przyjechałem do Anglii jakieś 2 miesiące temu, to znalazłem pracę bez NIN-u. W trakcie pracy umówiłem się telefonicznie na spotkanie w urzędzie, przeszedłem spotkanie, pogadałem, pokazałem to co miałem najlepszego. Po 2 tygodniach przesłali mi list z NIN-em i wiadomością, że go otrzymałem (rzecz oczywista). Jednak mój znajomy powiedział mi, że to jest tymczasowy NIN. Powiedział, że trzeba zapłacić i wyrobić normalny, bo ten jest tymczsowy. Czy on jest poważny? Czy coś u się popierdzieliło?


Pewnie ktoś twojego znajomego oszukał. NIN jest za darmo i ten co dostałeś pocztą jest prawidłowy.

reizer
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 09 wrz 2013 16:32

NIN - pyt

Postautor: reizer » 09 wrz 2013 16:36

Cześć,

już nie wiem gdzie mogę się dowiedzieć o co chodzi otóż:

28 października robię kurs w sheffield na żurawie wieżowe
będzie mi potrzebny NIN. Jednak w tym momencie jestem w Polsce. Zatem pomyślałem, że podam adres kumpla który jest w Anglii zadzwonię do Jobcenter plus i podam wszelkie dane a Ci wyślą mi list w którym uwzględnią datę spotkania i wtedy kumpel da mi znać i przyjadę na nią, jednak po telefonie kobieta chciała się spotkać od razu , nie było mowy o żadnym liście itp. (miałem mieć ze sobą Paszport i dowód osobisty - TYLKO), powiedziałem , że zadzwonię jutro uzgodnić datę spotkania, bo dziś nie mogę.
Pytanie brzmi: Czy to będzie jedyne spotkanie z agentem Jobcenter ?
Czy będzie trzeba jeździć kilka razy ?
POnieważ nie chciałbym ponosic kosztów utrzymania w anglii jeśli jeszcze nie mam uprawnien i pracy i mieszkać w polsce :/

dariuszchi
Gastarbeiter
Posty: 15
Rejestracja: 23 paź 2010 12:35

Re: NIN - pyt

Postautor: dariuszchi » 20 wrz 2013 18:50

reizer pisze:Cześć,

już nie wiem gdzie mogę się dowiedzieć o co chodzi otóż:

28 października robię kurs w sheffield na żurawie wieżowe
będzie mi potrzebny NIN. Jednak w tym momencie jestem w Polsce. Zatem pomyślałem, że podam adres kumpla który jest w Anglii zadzwonię do Jobcenter plus i podam wszelkie dane a Ci wyślą mi list w którym uwzględnią datę spotkania i wtedy kumpel da mi znać i przyjadę na nią, jednak po telefonie kobieta chciała się spotkać od razu , nie było mowy o żadnym liście itp. (miałem mieć ze sobą Paszport i dowód osobisty - TYLKO), powiedziałem , że zadzwonię jutro uzgodnić datę spotkania, bo dziś nie mogę.
Pytanie brzmi: Czy to będzie jedyne spotkanie z agentem Jobcenter ?
Czy będzie trzeba jeździć kilka razy ?
POnieważ nie chciałbym ponosic kosztów utrzymania w anglii jeśli jeszcze nie mam uprawnien i pracy i mieszkać w polsce :/


Po rozmowie wyznacza Ci date spotkania.Bedzie to tylko jedno spotkanie.Nastepnie do miesiaca czekasz na pismo (czyli NIN).To wszystko.

Skurwol
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2013 18:40

Postautor: Skurwol » 07 paź 2013 19:01

Witam

Zamierzam sie starac o NIN, ale zacznijmy od poczatku:

To moj 3 raz jak jestem w Anglii -

-2008 - na okres 2 miesiecy
-2009 - na okres 1 miesiaca (i tu mam juz jakies wplywy na konto za ten okres)
-2013 - od 7 miesiecy az do teraz (i tu mam wplywy na koncie przez okres 3 miesiecy)

Rozumiem, ze trzeba przyniesc jako jeden z dokumentow, wyciag z konta bankowego.

Czy grozi mi cos za to ze wczesniej pracowalem bez NINu, i czy powinienem powiedziec cala prawde na temat tego czy pracowalem wczesniej, aby bez wiekszych problemow uzyskac ten nr ?

Czy moze jednak powinienem zalozyc nowe konto w jakims innym banku i powiedziec, ze wczesniej bylem jedynie na wakacjach, natomiast teraz od 7 miesiecy to.. no wlasnie co ?

Pomozecie ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 07 paź 2013 19:21

Jak pracowałeś na czarno to się w ogóle do tego nie przyznawaj.

Nie słyszałem, że trzeba przynosić wyciąg do konta. Ja nic nie przynosiłem poza paszportem.

Bez NIN (jeśli była to legalna praca) możesz pracować - pracodawca wtedy podaje "emergency NIN" i płacisz wtedy maksymalną stawkę podatku.

Jak popadasz w jakieś paranoje, to załóż nowe konto (stare zamknij i więcej nie korzystaj - jeśli nie masz na nim debetu ani opłat, to nic z nim nie rób) i nic nie mów o przeszłości.

Skurwol
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2013 18:40

Postautor: Skurwol » 07 paź 2013 19:38

Cos chyba pomieszalem z potwierdzeniem adresu, niewazne.

Czyli nie przejmowac sie tym czy padnie pytanie co tu robie od 7 miesiecy ?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 08 paź 2013 00:11

Byłeś u znajomych / dziewczyn

Skąd miałeś na jedzenie?

kupowali mi

Dlaczego?

Jestem dobry w łóżku

I jak dalej będą pytania - to jest jakieś przesłuchanie?

Ten rząd teraz to jest kpina, jak dali azyl debilowi który zabił kilkaset osób bo się boją, że spotka go kara śmierci w Afryce, to czym ty się przejmujesz?

Jak ci dalej będą coś pie... w tym temacie, to więcej nie rozmawiaj i poproś o adwokata.

pati9128
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2014 13:33

Postautor: pati9128 » 05 sty 2014 13:35

Witam,
Mam maly problem odnosnie NINu otoz czekam na list ponad 6 tygodni, czy jesli decyzja jest odmowna to rowniez powinnam spodziewac sie listu czy nic nie wysylaja?
Z gory dziekuje za odpowiedz :)

krisskross01
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2014 11:29

nr nin a adres mail forwarding

Postautor: krisskross01 » 06 lut 2014 11:29

witam, zamierzam zalozyc firme ltd w UK lecz nie mam potrzeby przeprowadzac sie do uk jakoze firma bedzie calkowicie dzialac online. pytanie czy macie wiedze/doswiadczenie czy mozna do pozyskania nr nin (dyrektor musi miec takowy do wyplacania pensji) uzyc adresu mailbox oferowanego przez wiele firm z uk. adres jest na osobe nie ma w nim zadnych cech adresu firmy czy po box.
dodatkowo ma ktos z was doswiadczenia w takim rodzaju prowadzenia dzialalnosci? wszedzie sa tylko pytania i oferty naganiaczy ale nikt jakos sie nie chwali, ze prowadzi juz z pozytywnym efektem taka firme.

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 06 lut 2014 11:42

Adres dyrektora i tak musisz podać prawdziwy (nawet jeśli będzie zasłonięty przez usługę przekierowującą pocztę).

Jeżeli będziesz przebywać więcej niż 180 dni poza UK, to podatek i tak będziesz musiał zapłacić w Polsce.

krisskross01
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lut 2014 11:29

Postautor: krisskross01 » 06 lut 2014 12:09

tu sie z tobą nie zgodzę gdyż:
Konwencja między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii..... z dnia 20.07.2006 r.

Artykuł 15

Wynagrodzenia dyrektorów
Wynagrodzenia dyrektorów i inne podobne wypłaty, które osoba mająca miejsce zamieszkania w jednym Umawiającym się Państwie (inf = Polska) otrzymuje z tytułu członkostwa w radzie dyrektorów lub w radzie nadzorczej spółki mającej siedzibę w drugim Umawiającym się Państwie (inf. = UK), mogą być opodatkowane w tym drugim Państwie (inf = UK).

także art 14 mówi: ... Jeżeli praca jest tam wykonywana (w drugim panstwie), to otrzymywane za nią wynagrodzenie może być opodatkowane w tym drugim Państwie. itd.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 23 gości

cron