Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
michcioo
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2008 01:23

Jaka stawka minimalna zeby coś odłozyć i zeby zyć normalnie

Postautor: michcioo » 23 maja 2008 23:46

dostałem oferte pracy (mam ten plus ze jestem tu u siostry ) wiec przez do 2 miesiecy powiedziała mi ze mnie bedzie utrzymywać ma porostu dobrą posade
jednak gdy zaczne zarabiać to oczywiście normalka płacenie za pokój + jedzenie + dojazdy do pracy


wiec co do pracy stawka na początek (nielicze z czasem na wiecej bo to obiecanki) to 6 funtów netto na godzine czyli około 300 funtów na tydzień
miesiąc około 1200


pytanie ile mniejwiecej jestem w stanie odłozyć odliczając od pensji

pokój (Londyn strefa 1) - jedzenie - dojazd do pracy (oczywiście zycie skromne ale bez przesady)

jestem tu dokładnie 4 dni i niechce zerować na siostrze poprostu chce sam zarabiać na siebie i coś odkładać

praca WYKONCZENIA (MALARZ - NIE POMOCNIK) angielski na pozomie podstawowym

dzieki za szczere odpowiedzi

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 24 maja 2008 00:13

Niewiele.
Pokoj Londyn 1 strefa 150-350 na tydzien
Przejazdy (zalezy gdzie bedziesz pracowal strefa 1-3 tygodniowy bilet $27)
I tutaj co do normalnego jedzenia/egzystencji, niektorym wystarczy bulka z pasztetem inni musza miec kraby.

Szczerze powiem, ze pierwsze zalozenie "Pokoj 1 strefa" moze cie troche zniszczyc finansowo. Poza tym bardzo ostroznie dobieraj wspolokatorow do pokoju (to rada).
Jasne ze kazde £100 czy £200 odlozone tutaj to cos ale bardzo bardzo powoli przestaje sie oplacac (liczac normalne zycie tutaj bez spania w 20 osob w pokoju) przyjechac popracowac wrocic.

Masz bardzo dobry plus ze siostra tu jest, wiec znajdz prace w duzej stabilnej firmie gdzie bedziesz mial placone godziny/nadgodziny urlopy opieke zdrowotna itp.

Powodzenia

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 24 maja 2008 12:04

zgadzam sie co do opinii na temat pokoju w 1wszej strefie, albo Cie to finansowo wykonczy albo bedzie to nora dzielona z mnóstwem innych ludzi. Jesli znajdziesz dobra lokalizacje to spokojnie możesz mieszkac w trzeciej, ja pociągiem dojezdzam z 3->1 w 25 minut.

michcioo
Gastarbeiter
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2008 01:23

Postautor: michcioo » 24 maja 2008 14:19

dzieki za odpowiedz

a w 3 strefie jakie ceny kształtują sie za pokój(juz ze wszystkimi opłatami) i tak mniejwiecej ile tygodniowo wydaje sie na jedzenie


dzieki za odpisanie

pozdrawiam!

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 24 maja 2008 15:43

znajdz na londynku ile ktos chce za pokoj i bedziesz wiedzial, jedzenie to nie wiem ja licze snaidanie 3-4 lunch 5-10 kolacja albo wieczorny obiad 5-10 kolacja jak masz sile z 1-5
Ale mozna raz dziennie pie... bochenek chleba i mleko i wyjdzie jakies 2.50
Sam musisz to ocenic.

Pozdrawiam

catisia
Gastarbeiter
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2008 19:13

Postautor: catisia » 25 maja 2008 19:22

Przedewszystkim chcialam zadac pytanie :) a czemu akurat chcesz mieszkac w 1 strefie i jaki jest tego sens?? Jesli chcesz odlozyc pieniadze...
Jesli masz mozliwosc mieszkania u siostry puki nie znajdziesz pracy to super... jak znajdziesz prace ..to znajdz mieszkanie gdzies w rejonie w ktorym zapowiada ci firma ze bedziecie mieli najwiecej pracy.
wtedy zaoszczedzisz sporo na przejazdach ktore sa strasznie drogie...pozatym mieszkanie bedzie tansze (pokoj) jesli nie bedzie to pierwsza strefa:)
Co do reszty to zalezy co jesz i na co sobie pozwalasz jesli twoje zycie ma sie skladac tylko z pracy powrotu zjedzenia i pojscia spac to mozna sporo odlozyc ...jednak jesli hmm chcesz np. kupic sobie fajny telefon , czy inne glupoty, wyjsc w piatek na piwo z kolegami i zyc jak normalny czlowiek ... to z odlozeniem wiekszej sumy moze byc problem:)

Choc budowlancy calkiem dobrze zarabiaja wiec wszystko jest mozliwe:)

Zycze powodzenia:)


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 11 gości