Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
gregregreg
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 01 paź 2013 00:43

Self Employed - konto w PL

Postautor: gregregreg » 25 wrz 2016 20:17

Witajcie,

Od niedawna sprzedaję torby skórzane na Etsy, Amazon i Ebay. Nadeszła najwyższa pora na rejestrację działalności w związku z czym mam kilka pytań i szukam pomocy. Chciałbym prowadzić księgowość sam bo z tego co wiem to przy Self Employed jest o niebo prostsza niż w Polsce. Przetestowałem kilka serwisów do księgowości online (QuickBooks, Xero, ClearBooks, Wave) i mój wybór padł na QuickBooks - najlepsze wybór cena/możliwości.

Do tej pory paczki były wysyłane przeze mnie z Polski i chciałbym aby tak było nadal (bezpośrednio od dostawcy lub po przepakowaniu przez kogoś z rodziny).
Kolejna rzecz która mnie zastanawia to płatności. Klient kupując przez Etsy płaci na moje wirtualne konto w tym serwisie, w €. Później po odliczeniu prowizji pieniądze zostają wypłacone na polskie konto bankowe, księgowane w zł.

W związku do całej sytuacji mam następujące pytania:

#1: Czy paczki nadal mogą być wysyłane z PL pomimo że działalność jest zarejestrowana w UK?
#2: Czy wpływy na konto bankowe w pl można traktować jako potwierdzenie dochodu? Czy muszę wystawiać do każdej sprzedaży osobną Invoice? Wówczas mogą wystąpić różnice kursowe.
#3: Czy fakturę zakupową muszę opłacać z konta w uk czy mogę z konta pl w złotówkach a później przewalutować?
#4: Czy fakturę otrzymaną z Poczty Polskiej mogę zaksięgować jako koszt?

Z góry dziękuje za wszelkie wskazówki.

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 54 gości

cron