Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
drozdi
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 23 sie 2016 19:00

P60 i zwrot podatku.

Postautor: drozdi » 23 sie 2016 19:11

Witam. Mam problem. Mianowicie w maju 2015 wróciłem do Polski (po rocznym pobycie w UK). Przysługuje mi zwrot podatku za okres od kwietnia do maja 2015 (w poprzednim roku podatkowym przekroczyłem dochód wolny od podatku). Jednak do weryfikacji konta w HMRC potrzebuję informacji odnośnie opłaconego ninu w okresie 04/05.2015. Tu się zaczynają schody - mianowicie nie mam dokumentu P60 z tego okresu. Nie mam również ostatniego paska. Podobno oba dokumenty zostały wysłane na mój adres jednak przyjaciel, z którym mieszkałem nie otrzymał ich w poczcie - sprawdzał kilkakrotnie, zachowuje całą korespondencję na moje nazwisko. Co gorsza wkrótce się przeprowadza więc nie odbierze już nawet czeku (który hmrc wysyła gdy w okresie 45 dni nie rozliczysz się online).

Próbowałem już kontaktu z głównym managerem hali, na której pracowałem, a także z managerem mojego działu. W pierwszym przypadku brak odpowiedzi, w drugim "zobaczę co da się zrobić" i tyle. Prosiłem ich o wysłanie mi skanu dokumentu poprzez pocztę mailową.

Ktoś wie co jeszcze mogę w tej sytuacji zrobić? Z góry dzięki za wszelkie rady.

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 18 gości