Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
marius1123
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 25 gru 2015 02:28

NADPŁACONY PODATEK

Postautor: marius1123 » 29 kwie 2016 19:51

Pracuję w pewnej firmie w UK i okazało się, że płaciłem zbyt duży podatek. HM Revenue myślało, że pracuję dla dwóch pracodawców naraz. NADpłaciłem, licząc na oko, jakieś 8 * 50 = 400 funtów, bo 8 payslipów mam zbyt wysoko opodatkowanych. Na każdym z nich jest około 50 funtów na insurance i około 100 funtów na tax. Ale tax powinien wynosić ok. 50 funtów. Zadzwoniłem, powiedziałem i wraz z nastepnym payslipiem (tydzień temu) zmienili mi kod na 1100L i nie dość, że nie zapłaciłem podatku, to jeszcze oddali mi 30 funtów ;) Myślalem, że będą mi zwracać nadpłaconą kwotę jakoś w ratach i to jest pierwsza z nich, ale dzisiaj przyszedł payslip, w którym płace już normalnie tax i insurance po około 50 funtów. Kolega, który NADpłacał od dwóch tygodni (a ja przypomnę - od ośmiu), z tego samego powodu, w tej samej firmie dostał identyczny zwrot i dzisiaj identyczny payslip. Pytanie brzmi, czy mogę jakoś odzyskać nadpłaconą kwotę? Mam dzwonić do nich, czy poczekać?

jasia88
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 02 maja 2016 20:42
Kontaktowanie:

Re: NADPŁACONY PODATEK

Postautor: jasia88 » 02 maja 2016 20:51

Co w takiej sytuacji zrobić? pomózcie!


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 44 gości