Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
MichuMal
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2015 17:53

Nadgodziny.

Postautor: MichuMal » 25 cze 2015 18:01

Witam.

Otrzymałem nową umowę od pracodawcy. Zanim ją podpisze chciałbym dowiedzieć się na temat prawa pracy dotyczącego nadgodzin. Otóż mam zapisane w nowej umowie że mój "normal working week" to 40 godzin płatnych. Jest także zapisane że popisując umowę wyrażam zgodę na to by mój tygodniowy czas pracy przekraczał 48 godzin tygodniowo.

Teraz sytuacja wygląda tak: ogólnie nie mam nic przeciwko idei nadgodzin. Zawsze gdy tylko mogłem zgadzałem się na nie bez marudzenia co było mi na rękę, gdyż wszystkie były płatne. Problem w tym że ostatnio są braki w kadrze i przez ostatnich kilka tygodni ciągnę 6 dni w tygodniu i odbija się to negatywnie na moich relacjach z narzeczoną i na moim zdrowiu. W zasadzie czy to w domu czy w pracy cały czas słyszę że wyglądam jak chodzące zwłoki. Moje pytanie brzmi czy przy tych nowych warunkach mogę nie wyrazić zgody na to by pracować powyżej 40 godzin tygodniowo bez groźby bycia zwolnionym z tego powodu? Czy w zasadzie przy tej umowie pracodawca może wymagać ode mnie pracowania ile mu się spodoba i zwolnić mnie jeśli odmówię?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 50 gości

cron