Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Piotr96
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 02 kwie 2015 20:42

Praca na farmie - rady, sugestie

Postautor: Piotr96 » 02 kwie 2015 20:44

Witam wszystkich.
Na samym wstępie powiem, że jestem tu nowy i potrzebuję abyście rozwiali moje wątpliwości, wyjaśnili kilka kwestii i doradzili tyle na ile jesteście w stanie.

Mieszkam w Polsce, chcę trochę zarobić przez wakacje na studia.
Dostałem propozycję pracy w International Farm Camp w Norwich, Norfolk (jakieś 3 tygodnie temu wypełniłem na ich stronie kwestionariusz). Pracę zamierzam podjąć w miesiącach sierpień-wrzesień (zbieranie owoców itp).
http://www.ifctunstead.co.uk/

1. Firma zobowiązuje się przygotować dokumenty bym mógł ubiegać się o NIN, podobnie samo (Evidence of Identity) interview. W tym miejscu zaczynają się moje obawy, ponieważ jak dobrze wiemy zanim otrzymamy NIN upłynie sporo czasu. Będę zobowiązany przez ten czas płacić Emergency Tax, który pochłonie lwią część mojego zarobku ?

2. Podobnie ma się sytuacja z założeniem konta oraz zwrotem podatku. Załóżmy że kończę pracę, składam dokumenty o zwrot podatku, no i muszę wracać do Polski, bo zaczyna się rok akademicki. Skąd będę wiedział, czy zwrot został przelany na moje konto, jeśli prawdopodobnie nie będę miał do niego dostępu w Polsce, a nawet jeśli, to nie pobiorę pieniędzy...

Powiedzcie, co o tym wszystkim sądzicie. Serio potrzebuję kilku dobrych rad, sugestii.

Z góry dzięki

Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 49 gości

cron