Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 30 sty 2014 00:13

blondynek pisze:brak NMW; opcja: wszyscy placa podatki wg obecnych thresholds
wynik? male fimry wypadaja z interesu/bankrutuja/zwalniaja pracownikow bo ich obroty nie pozawalaja na placenie NI/podatkow;


W jaki niby sposób ma się coś popieprzyć? Kwota NI nie jest stała, tylko %, a poniżej różnych progów wynosi 0%.
Coś ci się chyba pochrzaniło...

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 30 sty 2014 11:11

blondynek pisze:nie pochrzanilo sie;
przy braku NMW (teoretycznie) nie jestes zwolniony z placenia podatku i NI skladek - jako firma/pracodawca

a to sa raczej ciezkie koszta -srednio 45% pensji pracownika w ogolnym rozliczeniu (rocznym) o ile sie nie myle/dobrze pamietam

tak przy okazji - ludzie tu na londynku sie pultaszcza o skladki, pracodawcow co to nie palca, agencje co zabieraja z ICH stawek - nie majac BLADEGO pojecia o czym mowia rzygac mi sie chce jak czytam kolejny post w tym stylu :lol: wszyscy ku.zwa ekonomisci i finasiarze i doradcy podatkowi na budowach albo w hotelach :roll:

otwieram cofee shop
mam dwoch pracownikow; kiepski obrot ale jakos sie kreci; na tyle ze moge zaplacic pensje tym dwom osobom;
musze im zaplacic NMW
jestem zwolniona od skladek na NI i podatek - ale pracownicy sa nadal 'ubezpieczni/opodatkowani'; ja - jako pracodawca - po prostu nie musze odprowadzac przy NMW

likwiduja NMW - na jakiej podstawie ja - jako pracodawca - bede zwolniona od skladek NI i podatku od tych pracownikow? - o ile bede zwolniona

jeszcze raz powtorze - ja wyplacalam sobie 2K netto 7-8 lat wstecz
w ciagu roku musialam zaplacic od tego miedzy 5-8K (nie pmaietam dokladnie) z tytulu samego NI
mozesz to procentowo pomniejszyc teraz

i teraz po pomniejszeniu - pomysl jak musisz - procentowo - zaplacic NI i podatek od tych dwoch osob

serio, user? naprawde Twoj 'byznes' by sie utzrymal przy malych obrotach??
chyba kuzwa magik jestes!

ps. i zeby nie zapomniec - przy jakimkolwiek biznesie, zeby go prowadzic, musisz miec na inwestycje... no chyba ze pracujesz jak ja - kiedy inwestycja sprowadza sie do moich umiejetnosci, talentu i kreatywnosci w 90%, a nie materialow i narzedzi

w koncu mopowac i robic lody - kazdy moze..lepiej lub gorzej :lol:


Dlaczego nie? Zwolnienie ze składek jest przypisane do kwoty wypłaty - poniżej progów jest zwolnienie, więc zniesienie NMW nie ma na to wpływu.
Poczytaj sobie o progach przy jakich się płaci NI.
Straszne bzdury piszesz...

Pozatym jak prowadziłaś jednoosobowe LTD, to musiałaś mieć naprawdę kiepskiego księgowego, skoro płaciłaś NI.


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 80 gości