Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
Neadriel
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2013 11:25

Zwrot podatku + konto bankowe

Postautor: Neadriel » 25 lip 2013 14:28

Witam,
przyjechałem do pracy na okres wakacji ( 3mc). Zastanawiam się jak najlepiej rozwiązać temat z podatkiem. Czytałem parę różnych wypowiedzi, ale fajnie byłoby, gdyby ktoś potwierdził czy dobrze rozumiem.

Podatek, jeżeli się wyjeżdża można uzyskać w danym roku podatkowym. Trzeba pobrać pobrać od pracodawcy P60, skserować i wysłać list z prośbą o zwrot na
Tax Credit Office
Preston
PR1 4AT
i czekamy ok. 2 tygodni.

Pytanie 1: Czy można zrobić to inaczej, np. uzyskać nieopodatkowane wynagrodzenie, informując Tax Office, że ma się zamiar wyjechać?

Zastawiam się, żeby usprawnić to jak najlepiej. Po złożeniu wypowiedzenia muszę czekać tydzień na odebranie wypłaty (płacą mi w gotówce). Czekanie, na P60 i wypłatę + załatwianie sprawy, to dwa tygodnie... czyli 200 funciaków w plecy.

Pytanie 2: Jak wygląda załatwianie tego z PL? Gdybym się zmył do razu, ktoś inny zabrał za mnie kasę, wpłacił na konto i z Polski kontaktowałbym się z Tax Office i zwrot poszedłby na konto.

Pytanie 3:Jak wygląda sytuacja z kontem w Barclays? Po przelaniu wszystkiego na konto w Polsce, można je zamknąć potem z Polski? Czy może sobie wisieć otwarte?


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 107 gości