Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
krystianekd
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2013 18:35

holiday

Postautor: krystianekd » 06 lip 2013 18:43

witam, neidawno pojechalem na 2 tygodnie do polski, w pracy nie bylo roblemow z dostaniem urlopu,( juz drugi raz w tym roku bylem w polsce 2 tyg) zaplacili mi normalnie, po powrocie oznajmilem im ze odchodze, bo chce zjechac na stale do polski, ale w pracy mi powiedzieli ze musze oddac im pieniadze ktore mi zaplacili za holidaya, czy powinienem? wiem ze w roku przysluguja mi 24 dni platnego urlopu, z tego wzgledu ze jest lipiec ( do lipca powineinem wizac tylko 14 a zaplacili mi za 20 dni), jak to jest? czy groza mi jakeis konsekwencje?

krystianekd
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 06 lip 2013 18:35

Postautor: krystianekd » 06 lip 2013 23:42

u mnie w pracy tak jest ze daja nam 24 dni urlopu na rok, to znaczy 2 dni za miesiac (sorki pomylilem sie, faktycznie nalezy mi sie tylko 12 dni) i u mnie w bylej pracy powszechne jest dawanie urlopu w adwansie!!!

prace rzucilem w uk bo bedac na holidayu bo dostalem nowa w polsce, wiec musialem odrazu rezygnowac

kontrakt moj w uk mowi o tygodniowym wypowiedzeniu, a ja zrezygnowalem z dnia na dzien,

nawet za bardzo nie wiem ile powinienem im oddac, bo w pracy ktora rzucilem bylem tylko raz porozmawaic z managerem co i jak, z tego co slyszalem superviser ostro po mnie pojechal przed reszta stafu( zbluzgal mnie jak sie dowiedzial ze rzucam prace) potem szybciutko wszystko sie toczylo, mam bardzo duzo spraw do zalatwienia w zwiazku ze zjazdem i nie potrzebuje jakichs dodatkowych komplikacji .... wiem ze nieladnie postapilem...

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 08 lip 2013 09:04

A nie moga Ci tego odliczyc z ostatniej wyplaty?
Mi tez kiedys nadplacili i myslalam, ze mi odtraca z ostatniej wyplaty, ale nie odtracili. Tylko ze oni mieli taki balagan, ze sie nawet nie zprientowali, ze mi nadplacili.
Nie wiem, czy moga byc jakies konsekwencje tego, ze Ci nadplacili, w sumie to ich blad. Watpie tez, zeby Cie jakos scigali jesli pojechales do polski.
Ale na wszelki wypadek wyszukaj sobie informacji w internecie, albo popytaj na forach prawniczych.

Emigrantka
Rezydent
Posty: 2036
Rejestracja: 08 lut 2009 02:10

Postautor: Emigrantka » 08 lip 2013 10:47

Blondynek tez czytaj uwaznie.

Zaplacili mu za urlop ktory mu sie nie nalezal czyli za duzo kasy dostal - mam nadzieje ze poleca po wyplacie ostatniej chyba ze tuz po wyplacie wlasnie ten urlop wzial


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 82 gości