Ogólne rozmowy na tematy związane z pracą w Wielkiej Brytanii. Ogłoszenia o pracy można znaleść pod adresem www.londynek.net/jobs
goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 07 maja 2013 22:52

user15224 pisze:Panowie kochani, list motywacyjny pisze się w odpowiedzi na konkretną ofertę pracy jakbyście nie wiedzieli bo podaje się w nim numer referencyjny oferty.


My nie piszemy tu o pracy na budowie od noszenia cegieł!
Ty nawet nie masz pojęcia do czego jest list motywacyjny.
List motywacyjny ma przedstawić kandydata do pracy, Człowieku, list motywacyjny pisze się do firmy która nawet ogłoszeń o pracę nie wystawiła, po to by swoją ofertę przedstawić i może komuś to się na tyle spodoba, że kogoś zaprosi na rozmowę. CL nie pisze się pod ofertę pracy do tego jest CV.
Nie dziwie się, że nie wiesz o co chodzi skoro nawet pojęcia nie masz o zatrudnianiu na pewnych stanowiskach. Naprawdę, posada na ciecia to nie to samo co inżyniera. Nie równaj tego.

CV trzeba napisać samemu i nie dawać "fachowcom" od kolorowania bo się można przejechać na ich kolorowaniu.


Nie od kolorowania (nawet rozumieć to co czytasz nie potrafisz) ale od napisania profesjonalnego CV i CL.
Zdziwił byś się ile jeszcze w tak prostym temacie nie wiesz.
Samemu to se można napisać CV do pracy w sklepie, jako cieć czy na budowę, ewentualnie do biura na asystenta biurka.
Postaraj się zrozumieć, że to inne gatunkowo poziomy. W jego przypadku on szuka pracy w obszarze klasy średniej, ty mu mówisz by napisał CV jak w klasie robotniczej.

Nawet jak będzie z błędami językowymi to nie szkodzi, technicy to nie literaci i nikt tego w gazetach drukował nie będzie a pracodawca będzie świadomy, że koleś ma braki językowe.


I nawet na rozmowę nie zaprosi:) Chłopie zajmij się tymi chlewikami lepiej.
Jak ktoś będzie mieć niechlujne błędne CV to faktycznie wystawi o sobie bardzo dobrą ocenę... jako fachowca. vPracodawca będzie jednego świadomy, to osoba niechlujna która nawet jednej czy 2 kartek A4 nie potrafi bezbłędnie napisać.
usercostam Zrozum! Inżynier - do czegoś zobowiązuje! To nie to samo co pracownik na bramie czy w biurze. A ty mu radzisz by założył trampki i nie przejmował się błędami, wszak to tylko praca przy komputerze w biurze....

Najważniejsze jest doświadczenie w konkretnej robocie bo za to będą płacić. Niestety obliczenia ze studiów za bardzo nie są atutem. Jak nie projektowałeś nigdy w biurze to nie pchaj się i tak Cię zweryfikują, pisz tylko to co umiesz i z czym pracowałeś, nie zmyślaj bo lipa z tego będzie. No i musisz znać język techniczny ze swojej branży niestety bez tego nie da rady.


pie... jak potłuczony.
Liczą się umiejętności, i co potrafi. Studia mają go przygotować jako projektanta konstrukcji drewnianych, tego się uczy i dla potencjalnego pracodawcy to jest najważniejsze jakie ma umiejętności. Nikt od 23 latka doświadczenia nie będzie wymagać to nie budowa gdzie trzeba cegły układać.
Każde osiągnięcie ze studiów będzie jego atutem i się będzie liczyć - to właśnie jest zawarte w profesjonalnym CV.
To, że musi napisać prawdę nikt nie zaprzecza i poza tobą nikt nie zaprzeczał.
Brak pracy w biurze nie jest tu przeszkodą, właśnie dlatego PISZE SIĘ PROFESJONALNE CV, choć dla ciebie to będzie znaczyć ... podkolorowane czy oszukane.
Po prostu nie rozumiesz na czym polega CV i CL.
Osoby aplikujące o prace wyższe, często korzystają z career coaching i czasem z life coaching. Te osoby są w stanie wykazać mocne strony kandydata jak również potrafią słabe trony zamienić na mocne. A dodatkowo dają dużą dawkę własnej wartości. To się zawsze zwraca!
W Polsce bardzo mało popularne i niezrozumiane.
Mając do wyboru CV napisane profesjonalnie i CV z błędami kogo pracodawca zaprosi na rozmowę o prace jako projektanta?

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 07 maja 2013 23:01

goraluk chyba się nachlał, bo takie bzdury pisze, że nawet nie ma co komentować... ;)

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 07 maja 2013 23:04

usercostam pisze:goraluk chyba się nachlał, bo takie bzdury pisze, że nawet nie ma co komentować... ;)


Toż ci napisałem, zajmij się pisaniem o chlewikach bo to ci dobrze wychodzi.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 07 maja 2013 23:22

usercostam pisze:
StaraBaba pisze:
Tutaj nie ma czegoś takieg jak układziki czy uprzedzenia ze względu na pochodzenie


taaaaaaaaaaaaaaaa


No tak, jak ktoś się nie myje, idzie w trampkach na rozmowę o pracę, ledwo rozumie co się do niego mówi, to owszem lepiej połechtać swoje ego i powiedzieć, że "to pewnie dlatego, że jestem Polakiem" itd...

Tyle tu mieszkam i się nigdy nie spotkałem z dyskryminacją i nie słyszałem aby ktoś z moich znajomych również.

Jedynie krzyczeli Ci, co nawet po Polsku dobrze nie umią mówić, a wiedzę o kulturze osobistej czerpali zza sklepu monopolowego.



O kurde - przypomniało mi się - na goraco z pracy, przegladam papiery, a tam komentarz , po polsku "Złoł", po analizie papierów i dochodzeniu przeprowadzonym na miejscu zdarzenia - okazało sie że delikwent miał na mysli "Złą" :shock: :shock:
Kurtka wodna nie dosć ze po angielsku nie zna słowa "bad" to jeszcze po polskiemu napisać nie potrafi, ło matko....
Modele - ELYTA panie dziejku

Adamkkk
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2013 09:27

Postautor: Adamkkk » 07 maja 2013 23:33

Dobra, a czy jest sens skleić porządnie te CV i CL i porozumiewać się z firmami drogą mailową póki nie ma mnie w UK? Rozmowę można umówić wtedy na dany termin gdy już tam będę, a będę mial przynajmniej jakieś rozeznanie ile na ile firm wyraziło chęć rozmowy, zagłębiło się bardziej w temat, a może są gotowe mnie zatrudnić. Wiem że to gorsza opcja niż rozmowa telefoniczna ale póki nie ma mnie w UK, a chcę wziąć się szybko do dzieła to może warto "zaatakować" z tej strony?

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 07 maja 2013 23:37

Adamkkk pisze:Dobra, a czy jest sens skleić porządnie te CV i CL i porozumiewać się z firmami drogą mailową póki nie ma mnie w UK? Rozmowę można umówić wtedy na dany termin gdy już tam będę, a będę mial przynajmniej jakieś rozeznanie ile na ile firm wyraziło chęć rozmowy, zagłębiło się bardziej w temat, a może są gotowe mnie zatrudnić. Wiem że to gorsza opcja niż rozmowa telefoniczna ale póki nie ma mnie w UK, a chcę wziąć się szybko do dzieła to może warto "zaatakować" z tej strony?

Jak najbardziej - interview mozna zorganizować nawet droga internetową. Lepiej poszukac w ciepełku i zaciszu domowym i zobaczyć jaki się ma odzew niz siedziec tu i tracic funciaki.... Takie moje zdanie.

Adamkkk
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2013 09:27

Postautor: Adamkkk » 07 maja 2013 23:48

Ok dzięki! W takim razie czas zająć się dobrym CV i CL, a następnie poszukać firm w UK z mojej branży i złapać jakis kontkat. Wyobrażam sobie że jest ich bardzo dużo.

rolmopsik
Posty: 0
Rejestracja: 01 mar 2013 18:40

Postautor: rolmopsik » 07 maja 2013 23:52

Adamkkk pisze:Ok dzięki! W takim razie czas zająć się dobrym CV i CL, a następnie poszukać firm w UK z mojej branży i złapać jakis kontkat. Wyobrażam sobie że jest ich bardzo dużo.

Popatrz na schematy CV i Cover letter na necie. Różnią sie w zależności od tego na jakie stanowisko aplikujesz. :D Słownictwo przykładowe tez mozna podpatrzeć - Owocnej pracy :D

www.jobsite.co.uk/Engineering
www.justengineers.net/
www.engineeringjobs.co.uk/

Przeglądnij - a to tylko kilka z brzegu :D

Adamkkk
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 07 maja 2013 09:27

Postautor: Adamkkk » 08 maja 2013 09:57

O, jeszcze raz dzięki !

user854728
Gastarbeiter
Posty: 13
Rejestracja: 04 maja 2008 22:28

Postautor: user854728 » 08 maja 2013 18:06

Nie mysl o jakimkolwiek stanowisku. Staraj sie dostac prace zgodnie z kwalifikacjami. Prawda jest ze czesto pracodawca pyta o doswiadczenie. Ale jesli masz wiedze i jestes gotowy pracowac ciezko dasz rade cos znalesc. Nie rezygnuj. Znam wielu ludzi ktorzy znalezli prace w zawodzie swiezo po studiach i szybko rozwineli szkydla. Nie rezygnuj! jedyne czego bedziesz zalowal to tego ze nie sprobowales:) Pamietaj to nie Polska. Powodzenia Aga

davidn
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2017 21:15

Re: Praca w Londynie/Angli

Postautor: davidn » 03 sty 2017 21:15

Witam,

Zapraszam do aplikowania na stronie http://www.pracainzynierbudowy.pl/. Poszukujemy absolwentów i wykwalifikowanych inżynierów i architektów z doświadczeniem w branży, w razie pytan prosze o kontakt!

Pozdrawiam,
Dawid.

martta335d
Gastarbeiter
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2016 15:55
Kontaktowanie:

Re: Praca w Londynie/Angli

Postautor: martta335d » 04 sty 2017 16:32

Niezłe oferty pracy polecacie, dzięki za porady !
-----------


Wróć do „Praca”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 27 gości