O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
rysio024
Gastarbeiter
Posty: 12
Rejestracja: 06 lip 2008 13:17

O co chodzi z ta zgoda landlorda na House Benefit ????

Postautor: rysio024 » 19 lut 2009 10:13

czesc

od kilku dni szukam mieszkania. w jednej z agencji znalazlem bardzo fajne mieszkanko(ja + 2 synow) . 2 bedroom z ladnym ogrodem i salonem z dobra cena. ogladaismy te mieszkanie i zdecydowalismy sie na nie.

kiedy wrocilismy do agencji po ogladaniu goscio zapytal czy pobieramy jakies benefity . powiedzialem ze ze wzgledu na to ze mieszkam z synami jako samotny rodzic pobieram Child benefit . a on zapytal sie wtedy czy mamy housing benefit. powiedzialem ze nie ale w przyszlosci chcialbym sie starac. i wtedy nastapila przyslowiowa zwiecha . goscio powiedzial ze to moze byc problem i ze zadzwoni do landlorda i oddzwoni jutro .

wyszlismy i odrazu zadzwonilem do kolegi ktory wynajmuje mieszkanie zeby poprosic o rade . on powiedzial ze landlord nie ma nic do tego i nie jest to zalezne od niego ale niektorzy zastrzegaja sobie to bo np. nie placa podatkow albo jest to mieszkanie councilowskie i boja sie zeby nie miec klopotow.

po tym telefonie wrocilem jeszcze na chwile do agencji i powiedzialem ze zdecydowalem sie nie skladac papierow o housing jezeli mialby to byc problem. goscio powiedzial ze to spoko ale ze bede musial podpisac deklaracje ze tego nie zrobie.

moglby mi ktos wytlumaczyc jak to jest . czy jak podpisze to deklaracje a zloze wniosek o HB to moge miec jakies klopoty . czy landlord wogole sie o tym dowie skoro HB przychodzi podobno na moje konto a ja place landlordomi ???

Brain
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 23 cze 2008 20:12

Postautor: Brain » 20 lut 2009 16:44

Oczywiscie ze landlord ma do tego i to bardzo wiele. Podziekuj koledze, albo przestaw go do polki "tylko na wodke".

Landlord - wlasciciel mieszkania, powinien znac twoja sytuacje finansowa, ale to nawet nie jest kwestia tego.

Wynajmujac prywatnie bardzo czesto mozna sie spotkac z super okazjami na wynajem domu/mieszkania. W 90% na takie mieszkania pobierany jest juz hause benefit zatem podnajmujacy moze sobie obnizyc cene (tak, przewaznie nie sa tak zachlanni ze biora 2 razy). Jednak tanie mieszkanie ma swoje minusy, przy probie zorganizowania house benefitu mozecie dostac odmowe, oni moga go stracic, a ich jest wiecej.
Po 2 mozecie dostac wszystko a po kilku miesiacach, latach zostac poprostu wezwani do sadu poniewaz tutaj jest to zwykla kradziez i to wy odpowiadacie za to oszustwo. itd... itd...

pozdrawiam


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości