O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
czcina
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2013 13:46

splacanie statemant: konkretny przyklad

Postautor: czcina » 29 wrz 2013 19:13

witam,
nie chialem tworzyc nowego tematu wiec pytam tutaj.
moje pytanie odnosi sie do splaty zadluzenia na kartcie kredytowej barclaycard w caloscie czyli statemant.
do konca nie rozumiem jednej rzeczy i interesuje mnie konretny przyklad:

mam zadluzenie na karcie 500£, ktore musze spacic np. za 5 tygodni.
poniewaz postanowilem co tydzien splacac po 100 funtow, wiec za 5 tygodni mam czyste konto. jednak w trakcie splaty norlamnie korzystam z karty na poziomie 100£ na tydzien wiec po 5 tygodniach mam nowe 500 £ dlugu.
czy moge sie spodziewac odsetek, poniewaz po tych 5 tygodniach moje konto nie zostalo splacone, czy moze moge spac spokojnie poniewaz kwota 500£ z konretnego dnia, kiedy wystawiono mi rachunek ostatni last statement czyli z przed 5 tygodni zostala splacona w calosci?

prosze o pomoc i pozdrawiam
Piotr

user1268910
Gastarbeiter
Posty: 30
Rejestracja: 20 kwie 2010 15:14

Postautor: user1268910 » 29 wrz 2013 21:37

Skoro nawet zdania nie potrafi sie zaczac z duzej litery, wtedy prawdopodobienstwo liczenia procentow na poziomie szkoly podstawowej i czytania tekstu ze zrozumieniem po angielsku jest rowne... zeru czy nieskonczonosci?Pytanie do autora postu, test na inteligencje :lol:

numerowa
Emigrant
Posty: 276
Rejestracja: 30 paź 2012 14:07

Postautor: numerowa » 30 wrz 2013 13:35

Od tych nowych £500 nie beda Ci naliczac procenta, choc zalezy kiedy je pobierzesz z karty. Powiedzmy, ze we wrzesniu pobrales 500 funtow i w pazdzierniku 500. Pierwsze 500 funtow musisz splacic do konca pazdziernika, drugie do konca listopada. W tym przypadku kazde pieniadze, ktore pobierzesz w pazdzierniku, zostana dodane do balansu na listopad, nawet jesli jeszcze nie splaciles w calosci balansu z pazdziernika.
Sprawdz sobie on-line statement Twojej karty. Tam powinno byc wytlumaczone ile masz oddac do konca kazdego miesiaca, ile pieniedzy w calosci zuzyles itd. Powinno byc tez napisany jaki jest minimum payment, to w przypadku gdyby pod koniec miesiaca okazalo sie, ze nie masz tych 500 funtow na splacenie.

czcina
Gastarbeiter
Posty: 10
Rejestracja: 21 lip 2013 13:46

Postautor: czcina » 30 wrz 2013 20:59

dzięki za pomocną odpowiedź!
pozdrawiam


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 38 gości