O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
henrykfr
Gastarbeiter
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2016 12:46

Outsourcing kadr i płac

Postautor: henrykfr » 09 cze 2017 13:36

Witam, od przyszłego miesiąca nasze kadry i płace będzie prowadziło Unit4 . Proszę o informacje, jak ja i moi pracownicy mamy przygotować się do czegoś takiego. Czy będziemy mieli przekazywać jakieś dokumenty? Jeśli tak to czy maja być to oryginały czy kopie? A jeśli oryginały to czy mamy u siebie trzymać kserokopie wszystkiego? I czy warto w jakiś sposób poinformować pracowników o tej zmianie? Jak to było w waszych firmach? Czy pojawiały się jakieś pytania, ewentualnie obawy?

bobsher
Gastarbeiter
Posty: 39
Rejestracja: 05 maja 2016 06:26

Re: Outsourcing kadr i płac

Postautor: bobsher » 12 cze 2017 07:50

Posiadanie zwykłej księgowej to w pewnym sensie outsourcing, bo jednak zleca się jej pewne usługi.
Są to nowoczesne formy prowadzenia firmy, elastyczne podobnie jak faktoring czy leasing.

irekss
Gastarbeiter
Posty: 88
Rejestracja: 04 lut 2015 16:21

Re: Outsourcing kadr i płac

Postautor: irekss » 22 cze 2017 13:03

Kiedyś czytałem na temat amerykańskiej gospodarki, dlaczego jest tak konkurencyjna. Otóż u nich większość usług opartych jest na outsourcingu. Nawet agencje wywiadowcze współpracują na co dzień z prywatnymi firmami w celu analizowania danych itd. Obejrzyjcie sobie film Snowden.
Wypożyczać można nawet pieniądze w formie faktrongu, jeżeli ktoś oczekuje długich terminów płatności na fakturze. Działa to mniej więcej tak, jak tutaj zostało to opisane: https://www.monevia.pl/jak-to-dziala/

Medea21
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2017 21:27

Re: Outsourcing kadr i płac

Postautor: Medea21 » 22 cze 2017 20:27

Fajnie, dzięki wielkie za sprawdzone porady :)

kuffere
Gastarbeiter
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2017 14:26

Re: Outsourcing kadr i płac

Postautor: kuffere » 26 cze 2017 14:39

bobsher pisze:Posiadanie zwykłej księgowej to w pewnym sensie outsourcing, bo jednak zleca się jej pewne usługi.
Są to nowoczesne formy prowadzenia firmy, elastyczne podobnie jak faktoring czy leasing.


zleca się jej pewne zadania za które otrzymuje stałe wynagrodzenie a w przypadku outsourcing płacisz tylko za wykonane usługi ani więcej ani mniej to taka nowoczesna praca na akord czyli księgowe ścigają się która da radę obskoczyć więcej klientów.

k00fera
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2017 10:54

Re: Outsourcing kadr i płac

Postautor: k00fera » 30 cze 2017 12:10

outsourcing to świetne rozwiązanie szczególnie dla małych firm bo pozwala obniżyć koszty działalności firmy.

Wiki93
Gastarbeiter
Posty: 58
Rejestracja: 09 lis 2015 12:59

Re: Outsourcing kadr i płac

Postautor: Wiki93 » 27 lip 2017 10:33

U mnie w pracy kadry i płace obsługuje https://www.tmf-group.com/pl-pl/services/companies/hr-payroll/hr-admin/ i jako pracownik nie odczuwam żadnej różnicy. Za to pytałam się kiedyś kierownika, chyba na samym początku gdy firma zaczynała z nimi współpracować, jak on się odnajduje w tym, że kadr nie mamy swoich? A on się przyznał, że trochę niepewnie, i że ma kilka obaw. Ale po jakimś czasie myślę, że bez problemu się przyzwyczaił i tak ja nie odczuwa żadnych niedogodności z tym faktem związane.


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 34 gości