O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
user1453290
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2008 07:38

wyjazd w ciemno czy do kogos? warto bylo?

Postautor: user1453290 » 17 kwie 2008 19:49

Hej wszystkim!
Powiedzcie mi jaka macie opinie? Czy wyjezdzajac do UK jechaliscie w ciemno czy do kogos? Ciekawi mnie to bo prace z socjologii o tym klece. Nie dodalibyscie swoich refleksji i opinii?
Warto bylo jechac do kogos? Dlaczego tak a dlaczego nie?
Ma ktos jakas historie do opowiedzenia?

Usciski
JM

Usercostam
Rezydent
Posty: 5232
Rejestracja: 06 gru 2013 12:00

Postautor: Usercostam » 17 kwie 2008 20:09

W moim przypadku sprawa byla prosta :)
Znalazlem sobie prace w pl, wzialem kredyt w banku, zeby moc sobie bezstresowo pozyc w Londynie przez dwa miesiace. Po dostaniu kredytu zwolnilem sie z pracy i kupilem bilet do londynu i laptopa.
W londynie znalazlem ogloszenie na sklepie ze ktos wynajmnie pokoj.
Dogadalem sie z Polka ze nie musze placic depozytu i sie wprowadzilem tego samego dnia.
Potem lazenie z laptopem po parkach i wysylanie CV, oczywiscie jako programista bo jakzeby inaczej :)
A w domu to rozprawy z polakami jaka ta uk beznadziejna, picie ciderka, jedzenie puszek z lidla i innych wynalazkow.
Po dwoch tygodniach zaczely sie telefony z agencji, ktorych za bardzo nie rozumialem... dlatego zaczalem juz z rana pic cider, zeby lepiej sie gadalo.
Po trzech tygodniach pierwsze interview, ktore nie poszlo, bo nie rozumialem co do mnie mowia... po kolejnym tygodniu nastepne. Tez za duzo nie rozumialem po angielsku, ale ujal ich moj optymizm i przeszlem na kolejny etap rekrutacji, po ktorym mnie zatrudnili.
Po drugiej wyplacie wynajalem sobie studio flat z agencji. Po trzeciej dowiedzialem sie ze przeszlem okres probny wiec zaczalem splacac juz kredyt. Po czwartej wyplacie kredyt splacilem w calosci.
I ZACZALEM ZYC!

to bylo dwa lata temu.

Artur79
Rezydent
Posty: 2318
Rejestracja: 30 sie 2007 09:41

Postautor: Artur79 » 18 kwie 2008 10:28

ja najpierw robilem na zmywaku w hotelu a po 2 miechach lazenia na interview dorwalem prace w zawodzie. moj angielski tez nie jest wybitny ale dogaduje sie, czasem tylko musza powtarzac :)
spoko historyjka, dalej pijasz sajdery ? ja raz probowalem tego zoltego i nie powiem smak znosny, nie takie diabel straszny :) ale po tych czarnych podobno ma sie rano "zyletki w nerkach"

MiloMinderbinder
Emigrant
Posty: 296
Rejestracja: 26 wrz 2007 17:27

Postautor: MiloMinderbinder » 18 kwie 2008 10:40

Jak wyjeżdżałem to tez było już ciemno ;)

A tak serio to znam tylko pare osób które wyjechały "w ciemno" i było to pare lat temu. Teraz po prostu się nie da wyjechac w ciemno, bo każdy ma jakiegoś bliższego lub dalszego znajomego, który pomoże. Jedyną ciemnością z jaką moga się spotkać, to szukanie pracy.

To nie to co pionierzy (po agielsku pionieeeer - pionierzy mają napisane, że sa pionierami na tylniej szybie. PO TYM ICH POZNASZ I ICH SZANUJ), zdobywcy dzikiej Anglii i Szkocji i Walii. Znam, znam przypadki, kiedy kierowca autobusu turystycznego wyszedl w Manchesterze do ubikacji i nie wrócił. Lub gości którzy przyjeżdzali z pięćdziesięciom afuntami a mieszkania i pracy szukali na dworcu Victoria. Lecz jak mówie, to było pare lat temu.

marko67
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 11 kwie 2016 13:15

Do jakiego banku po niewielki kredyt w UK

Postautor: marko67 » 23 kwie 2016 18:30

Czy moze mi ktos podpowiedzieć gdzie moge uzyskac niewielki kredyt gotowkowy w wysokosci 5-8tys funtow ? Jestem w UK od roku mam stala umowe o prace . wszystko na legalu. Bede wdzieczny za jakies konkretne info.

Pandos22
Gastarbeiter
Posty: 5
Rejestracja: 24 kwie 2016 00:28
Kontaktowanie:

Re: wyjazd w ciemno czy do kogos? warto bylo?

Postautor: Pandos22 » 24 kwie 2016 14:31

raczej nie warto w ciemno, wielu osobom sie nie udaje i potem sie zrażają ;/


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 68 gości

cron