O wszystkim i o niczym forum ogólne bez ograniczeń terytorialnych
goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 09 kwie 2013 18:41

Ale ty jakaś głupia chyba jesteś?
Tyle się napłaczesz, że z twoich podatków idzie na benefity ale jak 10x tyle pójdzie do prywatnej kieszeni kogoś kto potem ci w mordę napluje to jeszcze klaszczesz...
To mi się kojarzy z debilkiem korwinem micke i jego głupawym uperem czy duperem...
Jego małolaty też tak mówią jak ty. Dlatego Korwin ma zwolenników wśród małolatów i ludzi o dość niskim IQ.

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 09 kwie 2013 19:18

blondynek pisze:nie znam sie na polskiej polityce;
natomiast twoja wypowiedz ze Cameron zabiera 'biednym' na zbrojenie bardzo mnie ubawila

czy ty sie kiedykolwiek zastanowiles w jaki sposob budzet funkcjonuje? bo zdaje sie ze zielonego pojecia o tym nie masz


I ty mnie będziesz uczyć o budżecie jak ty nie rozróżniasz lesshold od rent?
Wiec krynico wiedzy wyjaśnij jak działa budżet?

Powiedzenie to nie było moje, ja je zacytowałem. Ale skąd masz o tym wiedzieć skoro tylko Polską TV oglądasz?

Zawsze, ZAWSZE każde rządu prawicowo liberalne działają na dobro jednostek kosztem ogółu- ZAWSZE. Jedynie różnią się skalą i głębokością tych podziałów.
Na ten temat już ponad 100 lat temu pisał Marks...
Polecam ci trochę więcej poczytać.

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 10 kwie 2013 13:39

Blondynek,

Tyle ze to co pisze Goral akurat jest plus minus prawda. Cameron zwieksza obciazenia zarabiajacymmalo i srednio i zmniejsza je zarabiajacym najwiecej (np obciecie najwyzszej stawki podatkowej przy jednoczesnym objeciu "sredniakow" stawka 40%).

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 11 kwie 2013 02:04

Problem w tym, e ty tego nie łapiesz. Piszesz niżej o czymś czego nie rozumiesz.

blondynek pisze:smiesza mnie te dyskusje nt podatkow i kto ile za co placi bo sobie ponarzekacie a system pracuje jak pracuje;


Należy więc zmienić to by to system na ciebie pracował a nie ty na niego.

to moze prace zmienicie na taka co nawet przy 40% podatkow pozwoli wam normalnie zyc a nie plakac ze za duzo podatku sie placi


Można mieć pracę w niższym progu i nie płacić podatku wcale, lub z niego nawet korzystać.
Już to pisałem na tym forum: najgorsze co może być to praca na etat. To pracownik etatowy za wszystko płaci.
Stąd między innymi próba wysłania coraz więcej ludzi do pracy poprzez zmuszanie obcinaniem benefitów. Bo jak dobrze się przyjrzysz, to nie zachęca się ludzi do pracy lepszymi zarobkami czy warunkami... Czyli ten co zapierdziela za minimalną i płaci za wszystko, jeszcze więcej zapłaci.
I mi się to po prostu nie podoba. To nie to samo co narzekanie - ale nie sądzę, że ty to zrozumiesz.

Labour dojda do wladzy i myslicie ze podatki obetna? tiaaa....


Braun obniżył VAT z 17.5% na 15% Cameron pierwsze co zrobił to podniósł VAT na 20%. Braun wprowadził podatek dla najbogatszych 50 lub 55% Cameron go zdegradował do chyba 40%
Jak już napisałem prawica z liberałami zawsze będzie wspierać tych co już mają kosztem ogółu na tym to polega.

goraluk to chlopek roztropek i mi przypomina rolnika co to pyszczyc przy wodce najbardziej lubi a robic to nie za bardzo..no chyba ze do CAB sie przejsc po kolejna porade jak system wydymac


Problem w tym., że pewnych spraw nie ogarniasz i nie potrafisz zdefiniować i zrozumieć. Nie dziwi mnie to i już ci o tym nie raz pisałem, że brakuje ci podstaw by na pewne tematy się wypowiadać.
To tak jak bym chciał z polską sprzątaczką rozmawiać o cząstkach Higginsa i to po angielsku. Tak samo jest z tobą. Nie rozumiesz, więc zaczynasz o jakiś rolnikach pisać bo nie wiesz o co biega.

domena ludzi niezrealizowanych zyciowo jest uzdrawianie polityki

a jak podatki czy system w UK komus nie odpowiada, zawsze pozostaje Norwegia...


Jak napisałem wyżej, jak czegoś nie rozumiesz, to zapytaj. A nie odpisuj jak osoba po nowej maturze...
Bo nikt nikomu nie pisze, że komuś podatki nie odpowiadają i ma sobie jechać gdzieś indziej.
Przy okazji problem podatków dotyczy każdego, tego na benefitach też bo on też płaci podatki!
Następnym razem po prostu daj sobie spokój z odpowiedziami do tematów których nie rozumiesz... czy ja już tego ci kiedyś nie napisałem?

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 kwie 2013 08:31

A co konkretnie jest zle w deficycie budzetowym...?

Chyba ze jestes wyznawczynia kultu monetarystow, to ja przepraszam bardzo :lol:

goraluk
Rezydent
Posty: 1165
Rejestracja: 18 paź 2012 12:15

Postautor: goraluk » 11 kwie 2013 09:32

MarcFloyd
Czy ty naprawdę nie widzisz, że blondynek jedynie powtarza hasła i opiera swoją wiedzę na kreskówkach?
Napisałem wyżej, jej brakuje podstaw, nie wyjaśnisz komuś tematu do póty ten ktoś nie będzie mieć podstaw.
Ona jest jedynie wyznawcą kultu obrazków i haseł zasłyszanych lub przeczytanych.
blondynek
Obniżenie VAT przede wszystkim ruszyło gospodarkę, która teraz właśnie pada po podwyżkach podatkowych, gospodarka zwalnia powoli ale może przyspieszyć błyskawicznie. VAT jest dla tych na dole, to głównie pracownicy i biznes rodzinny płacą VAT.
Może obrazkowo ci wyjaśnię...
Kupno co rok czy nawet częściej nowego Mercedesa przez osoby zamożne nie ruszy gospodarki ale kupno o jedną bułkę więcej codziennie przez 70% ludzi już tak.
Przykładowe bułki po podniesieniu VAT stały się droższe, czyli ludzie nie tyle, że nie kupią więcej o jedną ale nawet mniej.
A to skutkuje zamknięciem piekarni, zmniejszeniem podaż na mąkę, kolejnymi osobami na bezrobotnym. I większą dziurą budżetową bo zmniejszyły się wpływy z podatku VAT oraz zwiększyły wydatki na bezrobotne.
To tak obrazkowo ci napisałem na czym polega sztuczka z podatkiem VAT.
Zwiększanie obciążeń podatkowych a tym samym tworzenie recesji (co to jest recesja? to sztuczny twór tworzony za pomocą zwiększenia lub zmniejszenia podaży na pieniądze, innymi słowy ekonomia nie jest nauką ścisłą a jedynie wróżeniem z fusów czy raczej przewidywanie co zrobią ci co tym wszystkim sterują) Recesja powoduje ZAWSZE bogacenie się tych co mają i ubożenie tych co mili mniej lub nic.
Recesja powoduje też zwiększone nakłady na służby przymusu bezpośredniego (policja, wojsko itp) bo wraz z recesją rośnie przestępczość. Czyli zaostrzenie prawa i zabieranie kolejnych obszarów wolnościowych... zresztą komu ja to piszę...

MarcFloyd
Rezydent
Posty: 4971
Rejestracja: 31 sie 2007 12:27

Postautor: MarcFloyd » 11 kwie 2013 13:23

Blondynek, z calym szacunkiem ale NIE masz racji.

Deficyt budzetowy da DUUUZO mniejszy wplyw niz sie to potocznie uwaza - sprawdz sobie ktore kraje maja olbrzymi deficyt i zadluzenie - m. in. USA.

Porwnanie kraju do firmy jest bledem wynikajacym z niezrozumienia procesow makroekonomicznych i/lub procesu kreacji pieniadza. I nie winie cie tu bynajmniej - bo wspolczesne procesy ekonomiczne sa bardzo skomplikowane.

Goral akurat tym razem MA racje, a polityka budzetowa tego rzadu jest idiotyzmem spowodowanym patrzeniem na gospodarke z ideologicznego a nie praktycznego punku widzenia.

Starababa
Gastarbeiter
Posty: 2
Rejestracja: 30 sty 2011 15:26

Postautor: Starababa » 11 kwie 2013 13:40

Obrazek


Wróć do „Hyde Park”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika. i 125 gości